YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye hakkında skandal çağrı
Türkiye hakkında skandal çağrı
17 Aralık 2014 11:45
ABD'nin düşünce kuruluşlarından Freedom House'dan Avrasya Uzmanı Nate Schenkkan, Avrupa'ya "Türkiye'nin katılım sürecini dondurmanın tam zamanıdır" dedi.Türkiye'de yapılan temizleme operasyonunu bahane eden Schenkkan, sert adım atılmasını talep etti.

Nate Schenkkan, Freedom House'un internet sitesinin 'blog' bölümünde 'Türkiye'nin Avrupa'daki Sonu' başlıklı bir yazı kaleme aldı. 16 Aralık tarihli yazıda, öncelikle geçtiğimiz yıl 17 Aralık'ta başlayan yolsuzluk operasyonu süresinde yaşananlar hatırlatıldı. Schenkkan, geçtiğimiz pazar günü düzenlenen 14 Aralık operasyonunun ise 17 Aralık'ın "intikamı" olduğunu öne sürdü.

Yazıda Türk medyasına ve kamuoyuna da seslenen Schenkkan, "Bu baskıyı durdurmak Türk medyasına ve sivil toplum kuruluşlarına düşüyor. Gerçek şu ki, artık dış aktörler Türkiye üzerindeki tüm etkisini kaybetti" ifadelerini kullandı.

14 Aralık operasyonun ardından AB'den gelen kınama açıklamasına Erdoğan'ın "Kendi fikrinizi kendinize saklayın" diye yanıt verdiğini söyleyen Nate Schenkkan, "En azından Türkiye'nin üyeliğini destekleyen bir Avrupa Parlamentosu üyesi Türkiye'nin adaylığının resmi olarak dondurulmasını teklif etti. Bu sert adımı atmanın zamanı geldi" dedi.

Süresiz olarak Avrupa'nın dışında bir Türkiye

Kendisinin de Türkiye'nin AB üyeliğini destekleyenlerden biri olduğunu belirten Nate Schenkkan, "Ancak bu hükümetle Türkiye'nin bir Avrupa vizyonu hiçbir zaman ileriye gitmeyecek. Üyelik sürecini dondurmanın ve süresiz olarak Avrupa'nın dışında kalacak bir Türkiye'ye hazırlanmanın zamanı geldi. Bu ülke için demokratik bir gelecek hayali kuranların, bu hedefi desteklemek için daha farklı şekilde düşünmeleri gerekiyor" ifadeleriyle yazısını noktaladı.

23:15
 // Fatih altundag
görüldüğü üzere paralel yapıya paralel yapı demek bence hafif kalır bunlar anti paralel yapı çünkü kendilerini müslümandan çok Kâfir savunuyor dünyanın diğer ucundaki kafir kendilerini savunuyor fakat hiçbir Müslüman Müslüman ülkeden kendilerini savunan çıkmamıştır kendileri de şu anda Türkiye'mizde kâfirin kendilerini savunacağı bir konjonktür oluşturuyorlar yani kâfirin kendilerini savunacağı bir ortam oluşturuyorlar Ben Bu davaya gönül vermiş kardeşlerimizidüşünmeye davet ediyorum lütfen gözlerini açsınlar İslam fıkıhıyla bağdaşmayan bir çokuygulaması olan bu Bu cami ayı çok hızlı bir şekilde terk etsinler Komik bir fıkıh uygulaması anlatayım abilerden bir tanesi askeri okula bir kardeşimizi yerleştirir ve bu kardeşimiz nasıl namaz kılacağını sorar Oda kendisine eline bir gazete almasını ve gazete üzerinde 3 nokta Belirlemesini ve bu noktaları kıyam ruku secde olarak kabul edip namazını kılabileceğini söylüyor ve bu kişiler müslüman olduklarınıİddia edip İslam fıkhını en iyi bildiklerini söylüyorlar bu kişileri okumaya hatta okumayı öğrenmeye davet ediyorum ediyorum...
17 Aralık 2014 23:15
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler