YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye Diyanet Vakfı Sırbistan'da iftar verdi
Türkiye Diyanet Vakfı Sırbistan'da iftar verdi
01 Temmuz 2016 01:09
TDV, Türkiye'nin Belgrad ve Saraybosna büyükelçiliklerinin desteğiyle Sırbistan'ın Novi Pazar şehrinde 500 kişiye iftar verdi

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Sırbistan'da Boşnak nüfusun yoğun olarak yaşadığı Novi Pazar'da iftar verdi.

Türkiye'nin Belgrad Büyükelçiliği ve Saraybosna Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği desteğiyle Novi Pazar'daki bir restoranda düzenlenen iftara, 500'den fazla kişi katıldı.

İftarda konuşan Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Hasan Atlı, TDV'nin dünya halkına yardım eli uzattığını belirterek "Ramazan ayının güzelliklerini paylaşabilmek için bu akşam Sırbistan'ın Novi Pazar şehrinde bir araya geldik." dedi.

Dünya genelinde yaşayan Müslümanların birçok zorluk ve acıyla karşı karşıya kaldığına işaret eden Atlı, "Mübarek ramazan ayının kardeşlik, barış ve güven getirmesini temenni ediyorum." ifadesini kullandı.

İftar organizasyonu kapsamında, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler için dua edildi.

Novi Pazar Belediye Başkanı Nihad Bisevac ile Sjenica ve Tutin belediye temsilcilerinin de katıldığı iftarda, "Djulistan" ve "İsa Bey" koroları Boşnakça ve Türkçe ilahiler seslendirdi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler