YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye de vazgeçti...
Türkiye de vazgeçti...
25 Ağustos 2011 10:39
Yunanistan'ın çekildiği organizasyondan Türkiye de vazgeçti...

Yunanistan'ın daha önce kendisine verilmesine karşın ekonomik sorunlar nedeniyle düzenleyemeyeceğini duyurduğu 2013 İşitme Engelliler Dünya Yaz Oyunlarına (Defolimpik) talip olan Türkiye, bu adaylığını geri çekerek 2017 organizasyonuna aday oldu.

İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Oktay Aktaş, Yunanistan'ın ardından Türkiye'nin de 2013 adaylığından vazgeçtiğini kaydetti.

Yunanistan'ın ekonomik sorunlar nedeniyle vazgeçtiği oyunlara daha önce talip olduklarını ancak bu karardan vazgeçtiklerini dile getiren Aktaş, ''Mersin'de 2013 yılında Akdeniz Oyunları düzenleneceği için 2017'ye talip olduk. Çünkü iki organizasyonun çakışmasını istemedik'' dedi.

Aktaş, Akdeniz Oyunlarının, Defolimpik Oyunlarına ilgiyi azaltabileceğini de dikkate aldıklarını belirterek, şöyle konuştu:

''Oyunlarda 2013 yerine 4 yıl sonrası 2017'ye talip olduk. Geçen hafta cuma günü başvurumuzu yaptık. Defolimpik Komitesi talebimizi kabul etti. 2017'ye kadar biz de hazırlıklarımızı daha iyi yapabiliriz diye düşündük. Defolimpik Komitesi'nin İtalya'nın başkenti Roma'da 12-16 Eylül tarihleri arasında toplantısı var. İki organizasyonun da evsahibi ülkeleri burada belli olacak.''

Yunanistan'ın 2013 Oyunları evsahipliğinden kesin olarak vazgeçtiğini kaydeden Aktaş, ''2013 organizasyonu şu an boşta. Ancak buranın durumu İtalya'da netleşecek. Mutlaka aday olan ülkeler vardır ama biz de Yunanistan gibi kesin olarak vazgeçtik'' diye konuştu. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler