YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye Cibuti'ye 6 ambulans ve 6 ton ilaç yardımında bulundu
Türkiye Cibuti'ye 6 ambulans ve 6 ton ilaç yardımında bulundu
05 Temmuz 2015 02:11
Sağlık Bakanlığı ve TİKA işbirliği ile Cibuti'ye 6 tam donanımlı ambulans hediye edilirken, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı da (AFAD) bu ülkedeki Yemenli mültecilere 6 ton ilaç yardımında bulundu.

Sağlık Bakanlığınca TİKA aracılığı ile Cibuti'ye verilen 6 ambulans ile AFAD'ın ilaç yardımları düzenlenen törenle, Türkiye'nin Cibuti Büyükelçisi Hasan Yavuz tarafından Cibuti Sağlık Bakanlığına teslim edildi. 

Büyükelçi Hasan Yavuz, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'nin sadece Cibuti'nin değil her zaman Afrika halkının yanında olduğunu belirterek, "Söz konusu ambulansları, 'Türkiye halkından Cibuti halkına az kaza, az hasta, bol sağlık dileriz' felsefesi ile ulaştırdık. 6 ambulans Cibuti halkının ihtiyaçlarını karşılamada önemli bir yardım olacaktır" dedi. 

Öte yandan AFAD'ın Cibuti'de bulunan Yemenli mültecilere de yardımları devam ediyor. Geçen aylarda Yemenli mültecilere yönelik çeşitli insani yardımlarda bulunan AFAD, mültecilerin yoğun talepleri üzerine 6 ton ilacı Cibuti'ye ulaştırdı. 

İlaçlar, Büyükelçi Yavuz tarafından Cibuti Sağlık Bakanı Kasım İsak'a Yemenli mültecilerin kullanımına sunulmak üzere teslim edildi. 

Cibuti Sağlık Bakanı İsak, Türkiye'nin yardımlarının kendilerini duygulandırdığını belirterek, Türkiye'nin desteğine teşekkür etti. 

 

AA

Etiketler: ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler