YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkiye bastırdı ABD kabul etmek zorunda kaldı
Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa, Türkiye'nin ABD üzerinde baskı kurmasıyla ABD'nin eğit-donat projesinde Esad'ı gözden çıkardığını söyledi.
Türkiye bastırdı ABD kabul etmek zorunda kaldı
24 Şubat 2015 / 07:00 Güncelleme: 24 Şubat 2015 / 08:34

Kanal A'da yayınlanan ve Kanal A Yayın Koordinatörü Fahrettin Damga'nın sunuğu Gözden Kaçanlar programının bu haftaki konuğu, Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa idi.

Suriye'de dört yıldır mücadelenin sürdüğünü belirten Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Abdurrahman Mustafa şöyle konuştu:

ÖSO yola çıkarken ABD'ye ilişkin bir plan yapmadı

"Özgür Suriye Ordusu bu yola çıkarken ABD bizi eğitecek gibi bir plan yapmadı. Bu ekstradan gelen bir tekliftir. Bizi donatırlarsa bunu kabul ederiz ancak orada mücadele 4 senedir devam ediyor. Oradaki mücadelenin devam etmesi, mücahitlere, devrimcilere destek verilmesi gerekiyor. Orada Esad'a karşı kim mücadele ediyorsa, mutedildir. Orada zalime karşı bir başkaldırı var amaç Esad'i devirmek."

ABD artık Esad'ın gitmesini onayladı

"Özgür Suriye Ordusu eğitilmeden donatılsaydı zaten şimdiye Esad düşmüştü. Amerika eğit-donat ile sadece oradaki terör örgütlerini hedefliyordu. Ancak Türkiye bunu hiçbir zaman kabul etmedi. Türkiye ABD ile süren uzun süren müzakerelerle eğit-donat kapsamına Esad ile mücadeleyi de kazandırdı."

Bekir Atacan Gazeteci:

Suriye'de amaç Uydu bir devlet kurmak

"Suriye'deki BM Temsilcisi daha önce Irak'ı bölen adam. Şimdi Suriye'yi de bölmek istiyor. Amerika bu planla kendisine zaman kazandırıyor. Zaten Türkiye bu oyunları biliyor. Bu oyunları durdurmak ve bozmak gerekiyor. Kürtler bağımsız bir devlet vaadi ile kandırılıyorlar. Burada İsrail'e uydu bir devlet yapılması için ellerinden geleni yapıyorlar. Türkiye burada Türkmenleri koz olarak kullanabilir. Çünkü oradan 3.5 milyon Türkmen var. Türkiye seyirci kaldığı sürece bu durum devam edecek. Türkiye kurucu olarak ve bölgenin beyni olarak sorumluluğunu yerine getirilmelidir."

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

İnşaallah, nerde o günler.???
 // Abdullah
İnşaallah, nerde o günler.???...
24 Şubat 2015 Salı 01:00
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler