YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türkçe AB'de resmi dil oldu, İngiliz gazetesi çıldırdı
İngiliz Daily Express gazetesi, Türkçenin Avrupa Birliği'nin resmi dillerinden biri olarak kabul edildiğini yazarak "Bu dehşet verici" dedi.
Türkçe AB'de resmi dil oldu, İngiliz gazetesi çıldırdı
17 Nisan 2016 / 10:34 Güncelleme: 17 Nisan 2016 / 10:39

İngiltere'nin tabloid gazetelerinden Daily Express, Türkiye'yi “İslam ulusu” olarak nitelendirdiği haberinde, hiçbir AB üyesi ülke Türkiye'nin üyeliğini desteklememişken, Türkçe'nin AB'nin resmi dili yapılmasının korku uyandırdığını ileri sürdü.

133'E KARŞI 375 EVET OYU VERİLDİ

Haberde Kıbrıs Rum Kesimi Lideri Nicos Anastasiades'in Hollandalı AB Dönem Başkanı'na Akdeniz Adası'nda yapılan yeniden birleşme anlaşmasına uyumu desteklemek için Türkçeyi Avrupa Birliği'ndeki 24 resmi diline ekleme girişimine milletvekillerinin 133'e karşı 375 evet oyu verdikleri kaydedildi.

Gazete buna karşın 28 üyeli Avrupa Birliği'nden hiçbir seçmenin Türkiye'nin birliğe üye olması yönünde oy kullanmadığına dikkat çekti.

AVRUPA'YA VİZESİZ SEYAHAT

Gazete, Türkiye'nin Brüksel'den sığınmacı krizine karşı 5 milyar Sterlin ödenek alacağını ve Türk vatandaşlarının bu yıl Avrupa'ya vizesiz seyahat edebilmelerine olanak sağlanacağını buna karşın Türkiye'nin nüfusunun 2018'e kadar Almanya'yı geçeceğini, Türkiye'nin gayri safi milli hasılasının İngiltere'nin çeyreğinden daha az olduğunu ve yeni göçmen dalgası için bir tehdit oluşturduğunu yazdı.

TÜRKİYE'NİN AB ÜYELİĞİ OYLANACAK

Daily Express, İngiltere'deki sağcı UKIP lideri Nigel Farage'nin Britanya'nın AB'de kalmasını oylamanın Türkiye'nin AB'ye üyeliğini oylamak anlamına geleceğini bunun da İngiltere'ye çok büyük sayıda göçmeni getireceği açıklamasına yer verirken eski Gölge İçişleri Bakanı David Davis'in Türkiye'nin üyeliğini desteklemenin AB'nin Britanya'nın ulusal güvenliğine yardım etmediği anlamına geldiği ifadelerini kullandı.

BUNLAR AHMAK
 // CEM
10 milyon kişinin bile konuşmadığı dili resmi dil kabul edenler Dünyada en az 250 milyon kişinin bildiği dile karşı çıkıyorlar.Kaldıki AB ülkelerinde yaşayan Türkçe bilen insanların sayısı resmi olarak AB ülkesi olan bazı ülkelerin nüfüsundan fazla.Bunlar ırkçı faşistler.Başka izahı yok....
17 Nisan 2016 Pazar 19:45
Müslüman
 // MMOM
Müslüman,içinden günde 40.000 Allahuekber Tesbihini çek Adn Cennetleri senin olsun....
17 Nisan 2016 Pazar 19:16
 // Gurbetçi
Çatlasınlar... senin dilin dilde bizimki niye olmasın. Seninki sömürgecilik bizimki kucaklaşma......
17 Nisan 2016 17:59
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler