YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk taksici, 16 Euro için ölüyordu
Türk taksici, 16 Euro için ölüyordu
09 Mart 2013 12:49
Başkent Amsterdam’da beş yıldır taksicilik yapan 4 çocuk babası Mustafa Dulkadir ölümden döndü.

 

Müşteri olarak arabasına aldığı 3 Hollandalı şahsın saldırısına uğrayan Dulkadir, başından aldığı darbeler sonrası kısa süreli bilinç kaybı yaşayarak, FU hastanesine kaldırıldı. 8 saat müşahede altında tutulduktan sonra taburcu edilen taksici, olayın şokundan kurtulamıyor.
 
Hollanda'nın başkenti Amsterdam’da beş yıldır taksicilik yapan Kırşehirli Dulkadir (48), geçtiğimiz hafta sonu müşteri olarak arabasına binen 3 kişinin saldırısına uğradı. Yol ücreti 16 Euro 80 cent’i ödemek istemeyen Hollandalı müşterilerin elinden canını zor kurtaran Dulkadir, yaşadığı olayı şöyle anlattı:
 
16 Euro itirazı
 
“Geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi sabahı başkent Amsterdam’da işe çıkmıştım. Sabah saat 08:00 civarı arabama biri kadın olmak üzere üç Hollandalı müşteri binmişti. Onları gidecekleri yere götürdüğümde taksimetre ücret olarak 16 Euro 80 cent yazdı. Ben de bu parayı kendilerinden talep ettiğimde itiraz edip bana 10 Euro vermek istediler, ben de kabul etmedim. Daha sonra bana 20 Euro uzattılar ve bende kendilerine 3 Euro 20 Cent geri verdim. Onlar itirazlarını sürdürmeye devam ederken ani bir şekilde yanımda oturan müşteri beni yumruklamaya başladı. Emniyet kemerim bağlı olduğu için saldırı anında ben ona hiç bir şey yapamadım. Sol kaşım açılmış kanlar içerisinde yere yığıldım."
 
Saldırganlar teslim oldu
 
Olay yerinde bayılmışım. Gözümü Amsterdam FU hastanesinde açtığımda ise kaşıma 6 dikiş atılmış, vücudumun bir çok yerinde ağrı ve sızı vardı. 8 saat müşahede altında tutulduktan sonra da taburcu edildim. Bana saldıranlarda zaten polise gidip teslim olmuşlar. Şimdi onlardan şikayetçiyim”
 
"Can güvenliği yok"
 
Alayın şokunu hala üstünden atamadığına vurgu yapan Dulkadir, “Hala olayın şokundayım, geceleri gözüme uyku girmiyor. Şimdi evimde eski sağlığıma kavuşacağım günü bekliyorum. İnanın can güvenliğimiz yok, ne yapacağımızı şaşırdık. Müşteri istediği gibi bize saldırıyor, canımızı zor kurtarıyoruz. Ben bu olayı ucuz atlattığım için şükür ediyorum ama yetkililerden de can güvenliğimiz konusunda yardım bekliyoruz” şeklinde konuştu.
 
Yaşanan saldırı olayını duyan Türk taksiciler, Dulkadir’in evine akın ederek, geçmiş olsun dileklerinden bulundular.
 
Yaşanan olayın tüm taksicileri üzdüğünü söyleyen Adem Atak, “Bu olay hepimizi çok korkuttu, bizim başımıza da gelebilir. Şimdi bizde da korku var. Can güvenliğimiz yok. Bir an önce can güvenliği istiyoruz” dedi.
 
 
İHA
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler