YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk Kızılayı'ndan Irak'ta gıda yardımı
Türk Kızılayı'ndan Irak'ta gıda yardımı
21 Haziran 2015 10:34
Türk Kızılayı, ramazan çalışmaları kapsamında Irak'ın Kerkük kentinde 200 sığınmacı Arap aileye gıda yardımında bulundu.

Kızılay ekibi, Kerkük'ün Tisin semtinde inşa halindeki binaya sığınan Arap ailelere gıda kolileri dağıttı.

Türk Kızılayı Irak Yardımları Sorumlusu Şafak Lostar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gıda yardımlarının ramazan ayı boyunca devam edeceğini söyledi. Lostar, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan savaş mağduru herkese yardım elini uzattıklarını dile getirdi.

Yardımların dağıtımına katılan Irak Türkmen Cephesi Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşet Salihi de Türk Kızılayı ve Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD), Irak'ın kuzeyinde ve güneyinde yardımlarda bulunduğunu belirterek, "Bu, Türk Kızılayı'nın, Iraklılar arasında hiçbir ayrım yapmadan herkese yardım ettiğinin mesajıdır. Irak'a bugüne kadar milyonlarca dolarlık yardımlar geldi. Diğer komşu ülkeler de keşke aynı adımları atsalar. Bu tür işler tek bir tarafın yardımıyla olmuyor" dedi.

Musullu Abbud Mahmut adlı bir aşiret lideri ise Kerkük'e Musul, Telafer, Enbar ve Tikrit'ten gelen sığınmacılar olduğunu belirterek, kendilerine dördüncü kez yardım eden Türkiye'ye teşekkür etti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler