YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk Kızılayı Nepal'e koştu!
Türk Kızılayı Nepal'e koştu!
04 Mayıs 2015 07:17
Türk Kızılayı, Nepalli depremzedelere insani yardımda bulundu

Türk Kızılayı, Nepalli depremzedelere gıda,su ve battaniye yardımında bulundu.

Himalaya Dağları'nın eteklerindeki birçok köyü yerle bir eden 7,9 şiddetindeki depremin ardından bölgeye giden Türk Kızılayı ekibi Nepalli depremzedelere yardım elini uzattı.

Başkent Katmandu'dan yaklaşık 12 saat uzaklıkta ve Himalaya Dağları'nın eteklerindeki2 bin metre yükseklikte bulunan Simjung köyünde yaşayan Nepallilerin yaralarını saran Kızılay, bölge sakinlerine 400 battaniye, 350 şişe 1 litrelik su ve 310 gıda kolisi dağıttı.

AA muhabirine, yapılan yardıma ilişkin açıklamalarda bulunan Türk Kızılayının Nepal Delegasyonu Başkanı Mücahit Salih Duran, depremden 24 saat sonra başkent Katmandu'ya ulaştıklarını ve yardım çalışmalarına başladıklarını belirterek, "Simjung köyü depremden en fazla etkilenen yerlerden biri. Zannediyorum ki buraya ilk gelen kuruluş da biziz. Yardımlarımızı dağıtarak Nepal halkına bu zorlu günlerinde elimizden geldiğince destek olmaya devam edeceğiz" dedi.

Öte yandan Kızılay, depremde en fazla yıkımın gerçekleştiği bölgelerden biri olan Katmandu'ya 20 km mesafedeki Bakthapur ilçesinde de 56 metrekarelik genel maksatlı çadır kurdu. Daha önce Katmandu merkezde de 56 metrekarelik 3 çadır kuran Kızılay'ın Nepal'de kurduğu büyük çaplı çadır sayısı 5'e yükseldi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler