YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk kahvesi Amerikalıların aklını aldı
Türk kahvesi Amerikalıların aklını aldı
15 Şubat 2013 08:54
Sevgililer Günü'nde geleneksel Türk kahvesini Washingtonlulara tanıtan Türk Hava Yolları (THY), herkesi mest etti.

Türk Hava Yolları (THY), bu yıl Sevgililer Günü özel indirim kampanyasını tanıtım amacıyla Washingtonlılara geleneksel Türk kahvesini tattırıyor.

THY'nin marka elçileri olan dünyaca ünlü oyuncular Kobe Bryant ve Leo Messi görselleri ile süslenen ''Gezici Türk Kahvesi Evi'', 9 Şubat'ta başlayan ve 17 Şubat'a kadar sürecek turu kapsamında, başkent Washington'ın en popüler semtlerini ziyaret ederek, Amerikalıları Türk kahvesinin eşsiz lezzetiyle buluşturuyor.

Kahve evinin Sevgililer Günü'ndeki durağı, kentin en popüler semtlerinden Çin mahallesi civarı oldu. Kahveye olan tutkularıyla bilinen Amerikalıların, Kurukahveci Mehmet Efendi'nin desteğiyle ücretsiz dağıtılan Türk kahvesine de yoğun ilgi gösterdiği gözlendi. Hatta Türk kahvesini ilk kez tadan kimi Amerikalılar, Türk kahvesiyle ilgili olarak, daha birkaç yudum alır almaz ''hayatta içtiğimiz en güzel kahve'' yorumunu yaptı.


Türk kahvesi deneyimlerini AA muhabiriyle paylaşan Amerikalılar, Türk kahvesini ''tek kelimeyle harika'' şeklinde nitelendirirken, aralarından Sevgililer Günü'nde eşlerini Türk lokantasına götürme kararı alanlar bile çıktı.

ABD'de Sevgililer Günü

Öte yandan New York'ta da Sevgililer Günü'nde en fazla ilgi gören yer Times Meydanı oldu. New Yorklular ve turistler, sevdiklerine çiçek ve çikolata alabilmek için uzun kuyruklarda beklemek zorunda kaldı.

New York'ta Sevgililer Günü'nün en gözde mekanlarından biri Times Meydanı oldu. Binlerce turist ve Amerikalı, soğuk havaya rağmen Times Meydanı'na adeta akın etti. Kalp şeklinde dizayn edilmiş ahşap platform üzerinde sevdikleriyle fotoğraf çektirmek isteyen çiftlere resmi görevliler yardım etti.

Sevdiklerine çikolata ve çiçek almak isteyen Amerikalılar, bu ürünlerin satışının yapıldığı yerlerde uzun kuyruklar oluşturdu.

 

AA
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler