YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk kadın gurbetçiden Alman bakana tarihi ayar
Almanya’da düzenlenen bir iftar yemeğinde Türk kadın gurbetçi, tasarısını Almanya Parlamentosu’na öneren Türk asıllı vekillerden biri olan Alman Uyum Bakanı Aydan Özoğuz'a adeta ders verdi.
Türk kadın gurbetçiden Alman bakana tarihi ayar
25 Haziran 2016 / 20:13 Güncelleme: 25 Haziran 2016 / 20:20

Almanya’nın Köln kentinde  Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) tarafından gerçekleştirilen iftar siyasetçileri, bürokratları ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerini bir araya getirdi. 

İftara, Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti Başbakanı Hannelore Kraft, Federal Mülteciler, Göç ve Uyum Bakanı Aydan Özoğuz ile Köln Büyükşehir Belediye Başkanı Henriette Reker de katıldı.

TÜRK GURBETÇİ KADIN ADETA DERS VERDİ

Programda katılımcılar tek tek konuşma yaparken,  Türkiye’nin Ermenilere soykırım yaptığına yönelik yasa tasarısını Almanya Parlamentosu’na öneren Türk asıllı vekillerden biri olan Alman Uyum Bakanı Aydan Özoğuz’un konuşması sırasında Türk gurbetçi kadın sırtını dönerek protesto etti. 

Korumalar ‘çok dikkat çekiyorsunuz’ şeklinde bir uyarı yapsa da eylemine devam etti.

Konuşmasının sonunda Alman vekilin yanına giden Türk kadın ders niteliğinde bir konuşma yaptı. Elini sıkmayarak tepki gösteren Türk gurbetçi, demokratik hakkını kullanarak kendisine bir şeyler söylemek istediğini ifade etti. Türk kadının ders niteliğindeki sözleri şu şekilde;

‘’Sizi önce sırtımı dönerek protesto ettim. Şimdi de demokratik hakkımı kullanarak tepki göstereceğim. Nasıl böyle bir ihanete ortak olursunuz. 

Şu an karşınızda Türkiye Cumhuriyeti halkını temsilen durduğumu hissediyorum. Bizim ecdadımız hiçbir ırka soykırım yapmamıştır siz bir Türk olarak hiç mi vicdanınız sızlamıyor hiç mi utanmuyor üzülmüyorsunuz? 

Siz şehitlere kanımıza ihanet ettiniz. Almanya’ya mı kalmış bizi eleştirmek. Almanya kendi tarihine baksın. İki tane çok büyük soykırım yapan Almanya bizi böyle suçlayamaz. ‘’

TEBRİK ALDI

Türk gurbetçi kadının bu tepkisi şaşkınlıkla karşılanırken iftardaki katılımcıların bir kısmı tebrik etti.

Tebrik
 // Yaşar Karadiş
Gönlümüzün sesi oldunuz.Sizi kutluyorum....
26 Haziran 2016 01:42
 // Turan yaşıt
Cesaretini tebrik ediyorum çünkü cesareti imanından geliyor...
26 Haziran 2016 01:34
 // isa
İnşallah bayan kardeşimizi uyduruk bir suçla sınır dışı etmezler....
26 Haziran 2016 00:51
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler