YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk işçileri kurtarmak için Irak Ordusu operasyon yaptı
Türk işçileri kurtarmak için Irak Ordusu operasyon yaptı
30 Eylül 2015 15:43
Bağdat'ta kaçırılan Türk işçiler serbest bırakıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bağdat Büyükelçisi ve iki işçi ile telefonla görüşüp tebrik etti.

Eylül ayı başında çalıştıkları inşaat şantiyesinde alıkonulan 16 işçi, Türkiye'nin Bağdat Büyükelçiliğine ait araçlarla bulundukları yerden alınıp elçilik binasına getirildi.

 

KURTARMA OPERASYONU YAPILDI
Kaymakcı, Bağdat Operasyonları Komutanlığı tarafından işçilerin kurtarılması için başlatılan harekat sırasında 2 Irak askerinin şehit olduğunu ve onları rahmetle andığını belirtti.

Serbest bırakılanlar arasında yer alan Nurol İnşaat Şirketi'nin muhasebecisi Ahmet Olgun da hiçbir şekilde ümitsizliğe kapılmadıklarını belirtti. Olgun şunları kaydetti:

"2 Eylül gecesi kaçırıldık. Bugün devletimiz ve büyükelçiliğimizin çalışmaları sayesinde buradayız çok mutluyuz. Bizim için bayram bugün. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, devlet büyüklerimize, şirket yetkililerimize, emniyet güçlerimize ve Bağdat Büyükelçiliğimize teşekkür ediyoruz. Türkiye devleti bölünmez bir bütündür ve Ortadoğu'da çok güçlü bir devlettir. Vatanımızı çok seviyoruz. Hiçbir zaman korkmadık ve ümitsizliğe kapılmadık, bugünü bekledik."

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler