YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk heyeti Talabani'ye, Gül'ün davetini iletti
Türk heyeti Talabani'ye, Gül'ün davetini iletti
Türk heyeti Talabani'ye, Gül'ün davetini iletti
27 Şubat 2008 / 17:30 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Başbakanlık Başdanışmanı Prof. Dr. Davutoğlu başkanlığındaki diplomatik heyet, Irak Devlet Başkanı Talabani ile görüştü. Türk heyeti Talabani'ye, Gül'ün davetini iletti.


Görüşmede, iki ülke arasındaki ikili ilişkiler ve terör örgütü PKK konusu ele alındı. Türk heyeti Talabani'ye, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün resmi davetini içeren mektubu da iletti. Talabani, daveti kabul ettiğini ve en uygun zamanda Türkiye'ye geleceğini ifade etti. Görüşmede, terör örgütü PKK'ya karşı mücadelede Irak tarafının somut adım atması konusunun ele alındığı belirtilirken, başka açıklama yapılmadı.


Görüşmeye, Irak Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari ve Irak Milli Güvenlik Müsteşarı Muvafaak El Rubai de katıldı. Heyet, görüşmeden sonra Yeşil Bölge'de bulunan ABD Büyükelçiliğine gitti. Heyetin burada ABD'nin Bağdat Büyükelçisi ve Bağdat'taki koalisyon güçlerinin komutanıyla görüşmesi bekleniyor. Heyet bu görüşmenin ardından Irak devlet başkanı yardımcılarından Sünni olan Tarık El Haşimi ve Şii olan Adil Abdülmehdi ile bir araya gelecek.


Sabah

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler