YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk görgü tanığı faciayı anlattı
Türk görgü tanığı faciayı anlattı
29 Mart 2010 18:40
Rusya'nın başkenti Moskova'da en az 37 kişinin öldüğü metro patlamasının Türk görgü tanığı patlamanın ardından yaşadıklarını anlattı.

Moskova'da bir Türk şirketinde müdür olarak çalıştığını belirten Ali Doğukan Taşdaner, Moskova'da metroda ikinci patlama olduğu sırada metroyla yolculuk yaptığın anlattı.
 

Taşdaner, “İşe giderken metronun artık çalışmayacağını anons ettiler. 3 dakika bekledik. 6 dakika geçti ve tren hareket etti ve sonra öğrendim ki ikinci patlama gerçekleşmiş. Hattın çalışmadığını söyleyerek bizi metrodan çıkardılar. Bir sonraki istasyona yürüyerek gitmeye karar verdim. Ve o istasyonda ben sokaktayken büyük bir panik ve kalabalık gördüm. İnsanlar korkuyla çığlık çığlığa metrodan fırladılar. Ben panik oldum o anda. Daha sonra yaralıların ambulanslara konularak hastanelere sevk edildiğini gördüm. Görüntüler ve yaşadıklarım çok kötüydü.” şeklinde konuştu.
 

Rusya’nın başkenti Moskova’da bulunan 2 farklı metro istasyonunda bu sabah erken saatlerde meydana gelen patlamalarda ilk belirlemelere göre 37 kişi hayatını kaybederken, çok sayıda kişi de yaralandı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler