YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk dizileri Araplar'ı ekrana kilitledi
Türk dizileri sadece Türkiye'de değil, Arap ülkelerinde de merakla bekleniyor. Son günlerde Arap izleyicilerin beğenilerini toplayan Türk yapımı diziler, Türkiye'nin tanıtımında önemli rol oynuyor.
Türk dizileri Araplar'ı ekrana kilitledi
14 Mayıs 2010 / 14:26 Güncelleme: 14 Mayıs 2010 / 15:32

Türk dizilerinin Arap ülkelerinde de büyük ilgi topluyor... Türkiye'de izlenme rekorları kıran diziler, son dönemde arap televizyonlarını da fethediyor....

İzleyiciyi ekrana kilitleyen Türk dizileri Suriye'de en çok izlenen programlar arasında yer alıyor. Dizilerin oyuncularının poster ve fotoğrafları yok satıyor, günlük işler dizi saatlerine göre ayarlanıyor.

Türk yapımı diziler Türkiye'nin tanıtımında da önemli rol ounuyor... Özeliikle Suriye ile vizelerin kaldırılmasıyla ticaret ve kültür alanında da ilerleme sağlanması bekleniyor. Bunun ilk adımları da dizilerle atıldı… Öyle ki geçtiğimiz günlerde Türk-Suriye ve Suriye-Türk İş Konseyi, ortak dizi ve film projesi geliştirmek üzere anlaşma imzaladı. Yani önümüzdeki günlerde Türkiye- Suriye ortak yapımı diziler de ekranlarda yerini alacak.

Dizilerle birlikte Suriye'de Türk kültürü de iyiden iyiye boy gösteriyor…

Örneğin Başkent Şam'da yapılan sema gösterisi izleyicilerin büyük beğenisini topladı. Arap ezgileriyle yapılan sema büyük alkış aldı.

Bu dizi ve kültür merakının, Türkiye'ye gelen arap turist sayısını da arttırması bekleniyor.  

 


 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler