YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Türk birliğinden 250 Afgan aileye gıda yardımı
Türk birliğinden 250 Afgan aileye gıda yardımı
05 Mayıs 2015 18:59
Afganistan'da görev yapan Türk askeri birliği, başkent Kabil’de mülteci kampında yaşayan 250 Afgan aileye gıda paketi dağıttı.

Sivil Asker İşbirliği Birlik Komutanı Baybars Aygün, Kabil'deki Tacver Sultan mülteci kampında zor şartlarda yaşayan Afgan vatandaşlarına 250 gıda paketi dağıttıklarını belirterek "Yaptığımız yardım, yağ, pirinç, salça, şeker ve diğer malzemelerden oluşuyor" dedi.   

Aygün, Kabil’de ihtiyaç sahiplerine gıda yardımının daha önce de yapıldığını, bu yardımların gelecek aylarda ve özelikle ramazanda devam edeceğini söyledi.

Geçen aylarda Pakistan’dan gelen ve kendi ülkesinde mülteci konumuna düşen Gul Murad, "Türkiye bize daha önce de yardım etmişti, şimdi de yardım ediyor. Çok teşekkür ediyoruz. Benim 10 çocuğum var. Hamallık yapıyorum ama kazandığım parayla geçinemiyoruz. Böyle yardımlara çok ihtiyacım var” diye konuştu.

Yardım paketlerini alan Gülan Sedik de yaklaşık 5 yıl önce Pakistan’dan ülkesine döndüğünü ve hala mülteci kamplarındaki çadırlarda yaşadığını, çok yaşlı olduğu için yardıma muhtaç olduğunu ifade ederek yardımlar için teşekkür etti.

Afganistan'da görev yapan Türk askeri birliği, yaklaşık bir ay önce de başkent Kabil'de 250 şehit ailesine gıda paketi dağıtmıştı.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler