YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Turist kadın boğa kurbanı
Yılın başından bu yana etkinliklerde ölenlerin sayısı 4'e yükseldi
Turist kadın boğa kurbanı
09 Eylül 2010 / 23:18 Güncelleme: 09 Eylül 2010 / 23:18

İspanya'daki geleneksel boğa koşusu sırasında, koşuyu izlemekte olan bir kadının ölümüyle, yılın başından bu yana bu etkinlikte ölenlerin sayısı 4'e yükseldi.

Madrid'deki ilk yardım merkezinden yapılan açıklamaya göre, başkente 30 km uzaklıktaki Arganda del Rey kasabasının sokaklarında bu sabah düzenlenen boğa koşusunda, koşuyu izleyen bir turist, boğanın şiddetli boynuz darbesine maruz kaldıktan kısa süre sonra beyin kanamasından öldü.

Hayvan hakları koruma dernekleri, bu olayın, boğa etkinliklerinin sadece hayvanlara kötü muamele ile kalmayıp insanlar için de bir tehlike olduğunu açıkça ortaya koyduğunu bildirdiler.

İspanya'da bu yıl çeşitli kent ve kasabalarda düzenlenen ve ''encierros'' denilen boğa koşularında 4 kişi hayatını kaybetti. AA

Yanlış Uygulama !
 // Fehmi Arvas
Bunları yaptıkları çok yanlış bir uygulamadır fakat aşağı yukarı her yıl bu vahşi oyunu uyguluyorlar bazen fazlasıyla insanlar hem sakat hemde öldükleri halde yine de vaz geçmiyorlar.Tahmin ediyorum bunların Fıtratında varmış bu bozuk zihniyet ! Saygılarımla !...
10 Eylül 2010 14:21
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler