YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tunus terörle mücadele ediyor
Tunus terörle mücadele ediyor
22 Aralık 2015 16:26
Tunus'ta, Suse kentinde gerçekleştirilen terör saldırısından bu yana 15 terör eylemi girişiminin engellendiği bildirildi.

Ülkenin başkenti Tunus'ta İçişleri Bakanlığı ile siyasi partilerin temsilcileri arasında yapılan ve yerel seçim kanununun el alındığı buluşmada AA muhabirine açıklama yapan İçişleri Bakanı Muhammed Nacim el-Garseli, güvenlik güçlerinin Suse'de 26 Haziran'da düzenlenen ve 38 kişinin ölmesine neden olan terör saldırısının ardından 15 terör eylemi girişimini engellediğini belirtti.

Söz konusu eylemlerin yapılacağı tarih ve yeri ile ilgili güvenlik nedenlerden dolayı bilgi veremeyeceğini ifade eden Garseli, Mevlit kandili nedeniyle güvenlik derecesinin yükseltilmesinin, bayram günlerde meydana gelebilecek her türlü olaydan korunmak amacıyla yıllardır uygulanan önlemlerin devamı olduğunu kaydetti.

Tunus'ta 18 Mart'ta Bardo Müzesi'ne düzenlenen baskında çoğunluğu turist 23 kişi ölmüş, 47 kişi yaralanmıştı. Terör örgütü DAEŞ'in üstlendiği "kanlı saldırı" uluslararası kamuoyunda geniş yankı uyandırmıştı.

Suse kentindeki bir otele Haziran ayında düzenlenen saldırıda ise aralarında turistlerin de bulunduğu 27 kişi hayatını kaybetmişti.

Garseli geçen hafta, 22 Aralık'ta ülke genelinde güvenlik derecesi ve tedbirlerin arttırılacağını açıklamıştı.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler