YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tunus başbakanından uyarı
Tunus başbakanından uyarı
17 Ocak 2011 08:26
Devlet başkanı Zeynelabidin Bin Ali'nin 23 yıllık iktidarını bırakıp Arabistan'a kaçmasının ardından Cumhurbaşkanlığı görevini geçici olarak üstlenen Başbakan Muhammed Gannuşi, ülkede kaos çıkaranların affedilmeyeceği uyarısını yaptı.

Tunus Başbakanı Muhammed Gannuşi, geçiş dönemindeki yetkililerin, ülkede kaos tohumu ekenlere karşı kesinlikle hoşgörü göstermeyeceği yönünde uyarıda bulundu.

Devlet Başkanı Zeynelabidin Bin Ali'nin halk baskısıyla 23 yıllık iktidarını bırakıp kaçmasının ardından Tunus'u seçimlere götürecek hükümeti kurmakla görevlendirilen Gannuşi yaptığı açıklamada, ülke güvenliğini tehlikeye sokanların affedilmeyeceğini belirtti.

Eski devlet başkanının yandaşlarının ülke genelinde korku ortamı yaratıp Bin Ali'ye geri dönüş zemini hazırladığından şüpheleniliyor.

Gannuşi, kaos ortamı yaratmaya çalışan çetelerden büyük bölümünün yakalandığını da kaydederek, ordu, polis ve ulusal muhafızlar olmak üzere güvenlik güçlerinin ulusun ve vatandaşların güvenliğini sağlamak için kahramanca bir iş çıkardığını söyledi.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler