YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Tüm gemileri batıracağım'
Yunanistan'da, aşırı sağ Laos Partisi Başkanı Karacaferis, iktidara geldiğinde kaçak göçmen taşıyan tüm gemileri batıracağını söyledi.
'Tüm gemileri batıracağım'
11 Nisan 2011 / 23:56 Güncelleme: 12 Nisan 2011 / 00:16

Yunanistan'da, aşırı sağ Ortodoks Halk Hareketi (LAOS) Başkanı Yorgos Karacaferis, "yönetime geldiğinde kaçak göçmen taşıyan her gemiyi batıracağını" söyledi.

Haftalık To Vima gazetesinin internet sitesinde yeralan habere göre, Larisa kentinde yaptığı bir konuşmada, yönetime gelmesi durumunda göçmen sorunuyla ilgili alacağı "önlemleri" anlatan Karacaferis, "İş başına geldiğimde Yunan karasularına giren ve içinde kaçak göçmen bulunan tüm gemileri batıracağım ve ilk bir yıl içerisinde 1,7 milyon yabancının Yunanistanistan'dan gitmelerini sağlayacağım" dedi.

Yunanistan'da aşırı sağ görüşleriyle tanınan ve Atina'da cami yapılmasına karşı çıkarak, bunun karşılığında "Ayasofya'nın kilise olarak açılmasını" isteyen Karacaferis, daha önce de yaptığı bir açıklamada, "ülkedeki müslümanları bir saatli bomba olarak gördüğünü, ülkeyi terk etmeleri için her alanda mücadele edeceğini" söylemişti. AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler