YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TSK, Afrin'de PYD mevzilerini vurmaya başladı!
Hatay'ın Reyhanlı ilçesi Oğulpınar sınır karakolu mevkiinden TSK unsurlarınca Afrin'de PYD mevzilerine yönelik aralıklarla top atışları yapıldı.
TSK, Afrin'de PYD mevzilerini vurmaya başladı!
13 Ocak 2018 / 14:38 Güncelleme: 13 Ocak 2018 / 16:48

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye'de terör örgütü PYD/PKK'nın Afrin'deki noktalarına yoğun topçu atışı yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, AK Parti Elazığ 6. Olağan İl Kongresi’nde Suriye'deki terör örgütüyle mücadeleye ilişkin mesajlar verdiği sırada TSK topçusu, örgütün Afrin'deki mevzilerini vurdu.

Erdoğan, "İdlib operasyonuyla bu koridorun batı kanadını çökertiyoruz. Afrin'deki teröristler teslim olmazlarsa orayı da başlarına yıkacağız, bu böyle biline." diye konuşmuştu.

İdlib'deki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, TSK'nın topçu birlikleri, Hatay'ın Reyhanlı ve Kırıkhan ilçeleri ile Suriye'deki İdlib gerginliği azaltma bölgesinde konuşlu noktalardan Afrin'deki terör örgütü PYD/PKK'nın mevzilerine top atışları yaptı.

TSK birlikleri, öğle saatlerinden itibaren Afrin'in Basufan, Cinderes , Deyr Bellıt ve Raco bölgelerine en az 36 atış yaptı.

 

AA

ABD olmazsa PYD olamaz!
 // Caner
Oralarda ABD olmazsa PYD olamaz! ABD gelişmekte olan kimi ülkelerde kontrolü elde tutmak için on yıllardır darbe, kargaşa, terör destekçiliği yapıyor. Ülkemizde yakın zamana kadar gizli yaptıklarını şimdi aleni yapıyor. ABD'deki sokaktaki insanın bir şeyden haberi yok. Ne dönüyorsa belli yetkili birimlerde dönüyor. ...
13 Ocak 2018 Cumartesi 16:06
 // Mi
Hadi Allah yardımcımız olsun. İnşallah yarım yamalak bir operasyon olmaz. Temizleyene kadar devam etmeli......
13 Ocak 2018 14:50
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler