YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trump'ın seçim videosunda hedef yine Müslümanlar
Trump'ın seçim videosunda hedef yine Müslümanlar
05 Ocak 2016 14:29
ABD'de bu yıl kasım ayında yapılacak başkanlık seçiminde Cumhuriyetçilerin adayı olmak için kampanya yürüten Donald Trump, seçim çalışmaları bağlamında yayınladığı ilk videosunda, "Ne olup bittiğini anlayıncaya kadar Müslümanların ülkeye girişini durdu

İş adamı Trump, videosunda terör örgütü DAEŞ'i ortadan kaldıracağını  söylemesine rağmen, bütün Müslümanları hedef gösterdi.

Yaklaşık 30 saniye süren videonun ilk görüntüsünde Başkan Barack Obama  ve Demokratların Başkan aday adayı Hillary Clinton yan yana görülüyor. Videoda  daha sonra, San Bernardino kentinde 14 kişiyi öldüren 2 saldırganın görüntülerine  yer verilerek, "Politikacılar farklı bir şeymiş gibi davranabilir fakat Trump  bunu 'aşırıcı İslam' olarak tanımlıyor. Bu nedenle, ne olup bittiğini anlayıncaya  kadar geçici olarak Müslümanların ülkeye girmesini durdurmalıyız" yorumu  yapılıyor.
 
Seçmeni dışındakiler tarafından ciddiye alınmıyor
 
Seçim kampanyasını Müslümanlar aleyhine sözler söyleyerek devam  ettiren Trump, yapılan anketlere göre Cumhuriyetçi başkan aday adayları arasında  açık ara farkla önde gidiyor. Buna rağmen Trump kendi seçmeni dışındaki diğer  kesimler tarafından ciddiye alınmıyor. Geçen günlerde Huffington Post adlı haber  sitesi yayımladığı bir başyazıda, Trump ile ilgili haberleri web sitelerinin  eğlence bölümünde yayınladıklarını fakat Müslümanlara karşı söylediği ırkçı  sözlerden sonra artık kendisini komik kabul etmedikleri için Trump'a bu bölümde  dahi yer vermeyeceklerini bildirmişti.
 
Öte yandan, ABD medyasında yer alan bilgilere göre, bazı kitabevleri  Trump'ın "Sakat Amerika: Amerika'yı tekrar güçlü nasıl yaparız" adlı kitabını,  bilim kurgu veya komedi raflarında satışa sunuyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler