YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trump'ı camiye götüreceğim!
Trump'ı camiye götüreceğim!
18 Ocak 2016 07:51
İslamofobik başkan adayı Donald Trump'a, İngiliz İşçi Partisi lideri Corbyn'den mesaj: Onu camiye götüreceğim!

Her fırsatta İslam'a ve Müslümanlara karşı densiz söylemlerde bulunan Donald Trump, geçtiğimiz günlerde Rosa Hamid adlı Müslüman kadın, başörtülü olduğu için Trump'ın miting salonundan attırmıştı.

Dünya Trump'ı eleştirirken İngiltere İşçi Partisi lideri Jeremy Corbyn, sahneye çıktı. Trump'a tokadı attı! Corbyn, İngiliz yayın kurumu BBC'de yayınlanan "Andrew Marr" programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

'GÖRÜŞLERİ ÇOK TUHAF' 

Trump'ın Müslümanlar'a ilişkin görüşleri ve İngiltere'ye girişinin yasaklanma ihtimaliyle ilgili sorulara da yanıt verdi. Trump'ın görüşlerinin "tuhaf" olduğunu söyleyen Corbyn, şöyle devam etti:

"Trump'ı İngiltere ziyaretinde seçim bölgeme davet ettim. Çünkü Trump'ın Meksikalılar ve Müslümanlar'la sorunları var. Bildiğiniz gibi eşim Meksikalı, seçim bölgem ise çok kültürlü. Onu bölgemdeki camiye götürüp oradaki insanlarla konuşmasını sağlayacağım" ifadesini kullandı. Trump'ın İngiltere'ye gelmesinin yasaklanmaması gerektiğini kaydeden Corbyn, "Trump, şehirlerimizdeki çeşitliliği görüp, belki bir şeyler öğrenebilir" dedi.

EŞLİ DESTEK

Donald Trump'ın sözlerine geçtiğimiz günlerde genç eşi de destek vermişti. Melania Trump, eşinin her zaman doğru olanı söylediğini belirtmişti. Melania, "Onun görüşlerine her zaman katılmasam da o, her zaman doğru karar verir" dedi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler