YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trump: Rakiplerim beni kıskanıyor
Trump: Rakiplerim beni kıskanıyor
20 Aralık 2015 13:57
ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan aday adaylarından Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile birbirlerini övdükleri için kendisini eleştiren rakiplerine tepki gösterdi.

Washington Post gazetesinin haberine göre, Lowa'da miting düzenleyen başkan adaylarından Donald Trump, "Putin, bana olumlu yaklaşıyor. Dürüst olmak gerekirse, ben de ona olumlu yaklaşıyorum” dedi.

Putin ile birlikte ‘Rusya ve ABD'nin çıkarlarına uygun şekilde çalışabileceklerini’ söyleyen Trump, “Cumhuriyetçi Parti'den rakiplerim ise kıskançlıktan çatlıyor. Çünkü Putin, onlardan söz etmiyor ve etmeyecek" diye konuştu.

'DONALD TRUMP, ÇOK PARLAK BİRİ'

Rusya Devlet Başkanı Putin, perşembe günü düzenlediği yıllık basın toplantısında Trump hakkında övgü dolu sözler sarf etmişti. "Donald Trump, hiç kuşkusuz çok parlak ve becerikli biri" diyen Putin, "Onun kabiliyetini değerlendirmek bizim işimiz değil buna ABD seçmenleri karar verir. Ama Trump başkanlık yarışının mutlak lideri. Rusya ile ilişkileri yeni bir seviyeye taşımak ve derinleştirmek istediğini söyledi. Bunu memnuniyetle karşılıyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

Trump ise Putin'in kendisi için dile getirdiği iltifat dolu sözlerden onur duyduğunu belirtmişti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler