YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Trans-Hazar ulaştırma güzergahı birliği anlaşması imzalandı
Trans-Hazar ulaştırma güzergahı birliği anlaşması imzalandı
10 Ekim 2016 19:49
Kazakistan, Azerbaycan ve Gürcistan demir yolu şirketleri, Trans-Hazar uluslararası ulaştırma güzergahı birliği oluşturulmasıyla ilgili anlaşmayı imzaladı.

Kazakistan Başbakanlığının sitesinde yer alan açıklamada, merkez ofisi başkent Astana'da bulunacak birliğin, transit ve dış ticari kargoların çekilmesi ile entegre lojistik ürünlerin kalkınmasına yönelik çalışmalar yapacağı kaydedildi.

Açıklamada, birliğin ayrıca etkin tarife politikası, dağıtım maliyetlerinin iyileştirilmesi, entegre hizmetlerin fiyatlarının belirlenmesi ve tek ulaştırma teknolojisinin oluşturulmasının yanı sıra gümrük prosedürleri gibi bürokratik engellerin ortadan kaldırılması gibi konuları da ele alacağı ifade edildi.

Birlikte ilgili Kazakistan, Azerbaycan ve Gürcistan demir yolu şirketlerinin yaptığı toplantıda, Kazakistan'ın Hazar'da inşa ettiği, yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan Kurık limanından Azerbaycan'ın Ayat limanına vagonlarla deneme taşımacılığının gerçekleştirilmesi kararının da alındığı aktarıldı.


AA

Bu da süper
 // Rasim DUMAN
Birbiri peşisıra çok güzel ve çok mühim gelişmeler oluyor dostlarım, kardeşlerim, ihvânlarım. Öyle zânnediyorum ki, çok güzel bir siyâsî projenin altyapısı hazırlanıyor. ...
10 Ekim 2016 Pazartesi 20:18
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler