YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tony Blair'a, Türk gelin geliyor
Tony Blair'a, Türk gelin geliyor
09 Eylül 2013 12:01
Tony Blair’in oğlu Euan Blair, eski devlet bakanlarından Mehmet Altınsoy’un torunu Suzanne Ashman ile evleniyor.

Eski İngiltere Başbakanı Tony Blair’in oğlu Euan Blair, eski devlet bakanlarından ve bir dönem Ankara belediye başkanlığı yapan Mehmet Altınsoy’un torunu Suzanne Ashman ile evleniyor. Blair, 8 yıl birlikte olduğu kız arkadaşı ile Cumartesi günü İngiltere’de dünya evine girecek.

Çiftin düğünü, Blair ailesinin, 2008 yılında 4 milyon sterline satın aldığı Wotton Underwood köyündeki South Pavillion malikanesinde yapılacak. 29 yaşındaki Euan Blair, İngiltere’nin Coventry şehrindeki Sarina Russo firmasında iş geliştirme müdürü olarak çalışıyor. 25 yaşındaki Suzanne Ashman ise Social Finance firmasında analist olarak çalışıyor. Daha önce eski Savunma Bakanı Geoff Hoon’un yanında çalışan Türk gelin, Euan ile bu sırada tanışmış. Ashman ayrıca, Tony Blair’in kurduğu bir vakıfta da çalıştı.

Eski Devlet Bakanı ve bir dönem Ankara Belediye Başkanı olarak görev yapan Mehmet Altınsoy’un torunu olan Ashman’in annesi Sedef Altınsoy ve babası İngiliz milyoner Jonathan Ashman 13 yıl önce boşanmıştı. Blair çiftinin dört çocuğunun en büyüğü olan Euan, aynı zamanda ailenin çocukları arasında ilk evlenecek olanı. İngiliz medyasında yer alan haberlere göre, Euan Blair, babasının bir dönem liderlik ettiği İşçi Partisi’nden, milletvekili adayı olmayı düşünüyor.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler