YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Toner: Aşağılamamak için kendimi kontrol edeceğim
Toner: Aşağılamamak için kendimi kontrol edeceğim
04 Haziran 2016 01:36
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Toner, Esed'in danışmanının söylediği sözlere çok sert tepki gösterdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner günlük basın toplantısında, Esed'in danışmanı Buseyna Şaban hakkındaki soruya "onu aşağılamamak için kendimi kontrol edeceğim" şeklinde cevap verdi.

Toner’e, ABD'nin yaptırım uyguladığı Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed’in danışmanı Buseyna Şaban'ın, Washington'da düzenlenen bir toplantıya video konferans yoluyla katılarak yaptığı konuşmada Daraya'da insanların açlık diye bir sorunu olmadığı şeklinde söylediği sözler yöneltildi.

"BUNU SÖYLEMEK YÜZSÜZLÜKTÜR"

Şaban’ın sözlerine sert tepki gösteren Toner, “Bu bahsettiğiniz kişiyi aşağılamamak için kendimi kontrol edeceğim” ifadesini kullandı.

Toner, “2012 yılından beri hiçbir gıda desteği alamayan bu insanların bir ellerinin yağda bir ellerinin ise balda olduğunu savunmak yüzsüzlüktür.” değerlendirmesinde bulundu.

BU HALE GETİREN ABD TEPKİ GÖSTEREN YİNE ABD
 // ismail emre
ABD ortalama 200 yıllık bir tarihi var bunun da dış dünyaya açılması entegre olması hemen hemen 30-40 yıl civarında yani dünya tarihinde dünya halkları ile hiçbir türlü irtibatı olmayan medeniyet alışverişi olmamış kültürel etkileşimi olmamış diğer inanç türlerini kavrayamamış insanları sadece kendi düşündükleri gibi gören kızılderi soykırımı ile işgal ettikleri topraklarda kurulmuş bir koloni devletidir...Dış ülkelere müdehaleleri acemice olan kaslı ama beyni olmayan bir devletin vicdani yönü...
04 Haziran 2016 Cumartesi 08:54
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler