YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TOBB'dan 7 milyon lira yardım
TOBB'dan 7 milyon lira yardım
18 Ağustos 2011 15:17
Afrika'da kuraklıktan etkilenen bölgelerde yaşayan insanlar için başlatılan kampanyalaradan biri de TOBB'a ait... TOBB'un yürüttüğü kampanyada toplanan para miktarı 7 milyon lirayı aştı...

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) Afrika'da kuraklıktan etkilenen bölgelerde yaşayan insanlar için başlattığı kampanyadaki yardım miktarı 7 milyon lirayı aştı.

TOBB'dan yapılan yazılı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte başlatılan ''Afrika'daki Açlık Felaketi İçin Yardım Kampanyası''na desteğin giderek arttığı belirtildi.

Açıklamada, TOBB bünyesindeki oda ve borsalar, çeşitli kurum ve kuruluşlar ile vatandaşların katıldığı kampanyadaki ayni ve nakdi yardımların toplam tutarının bugün itibariyle 7 milyon lirayı geçtiği bildirildi.

Kampanya çerçevesinde ''fitre'' bağışlarının da Diyanet İşleri Başkanlığı hesabına aktarılmaya devam edildiği ifade edilen açıklamada, fitrelerin, bayram öncesinde yerine ulaştırılması gerektiği hatırlatıldı. TOBB açıklamasında, ''Vatandaşlarımızın büyük teveccühü ile yatırılan fitre paralarını, bugün itibarı ile Diyanet İşleri Başkanlığının hesabına aktarıyoruz. Oradan da hemen Afrika'daki ihtiyaç sahibi insanlara yiyecek vb. malzemeler olarak bayramdan önce ulaştırılacak'' denildi.

Açıklamada, vatandaşlar tarafından yapılacak fitre yardımlarının, 20 Ağustos mesai saati bitimine kadar ''TOBB-Afrika Açlık Felaketi Yardım Hesabı: 4375-333'' numaralı hesaba aktarılacağı, bu süre sonrasında biriken fitrelerin de, Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığıyla Afrika'ya ulaştırılacağı kaydedildi.

Odalar Birliği açıklamasında, TOBB'un yardım kampanyasının, ramazan ayı sonuna kadar devam edeceği de vurgulandı.

Bu arada açıklamaya göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın beraberinde bir heyetle Somali'ye yapacağı ziyarete TOBB Başkan yardımcıları Faik Yavuz ve Murat Yalçıntaş da eşlik edecek. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler