YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tır operasyonu Esad'a yaradı
Tır operasyonu Esad'a yaradı
05 Ocak 2014 19:00
Suriye Demokratik Türkmen Hareketi Başkanı Abdulkerim Ağa, TIR’da çocuk aşısı, battaniye ve konserve olduğunu açıkladı ve ekledi: “TIR üzerinden bu hamle kadın, çocuk katili Esed rejiminden başkasının işine yaramaz.”

Asılsız iddialarla İHH İnsani Yardım Vakfı’na yönelik karalama teşebbüsü yapanlara tepkiler sürüyor. Ama bir takım çevrelerin de dezenformasyonu bitmedi.

İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın, Hatay'da içinde silah olduğu spekülasyonları yapılan TIR'ın Türkmenlere yardım götürdüğünü açıklamasına rağmen MİT ve İHH’yı hedefe oturtmaya çalışanlar boş durmuyor. Sosyal medya üzerinden karakter suikastı yapan gruplara en anlamlı cevap ise Türkmenlerden geldi.

Tır'da ne var?

Haber10’a konuşan Suriye Demokratik Türkmen Hareketi Başkanı Abdulkerim Ağa, TIR’da çocuk aşısı, battaniye ve konserve olduğunu açıkladı.

Bu nasıl vicdan?

Türkiye’den benzer yardımların sürekli aldıklarını ifade eden Ağa, “Suriye’ye yardımlar sabote edilmek isteniyor. Soğuk da insanlar can çekişirken kirli işler yapılıyor. Bu vicdana sığmaz. İnanılır gibi değil. Çocuklarımız soğukta ölüyor. ‘TIR’da çocuk aşısı, battaniye, konserve var. Bu neden engellenmek isteniyor? Çok üzüldük. Ortada mazlumlar için büyük bir çaba var. Biz bu çabanın farkındayız. Bizim dualarımız Türkiye halkı ile. Biz kardeşiz” dedi.

20 Bin Türkmen şehid

“Bu son komplonun kesinlikle büyük bir operasyon olduğunu düşünüyoruz” diyen Ağa, “TIR üzerinden bu hamle kadın, çocuk katili Esed rejiminden başkasının işine yaramaz. Ne kadar acı bir durum. Buna Türkiye’den az sayıda destek geldiğini gözlemliyoruz. Onlar bilmiyorlar mı ki şuan da Türkmen kardeşlerinin evleri yıkık soğukta çocuklar aç. 20 bin Türkmen’i Esed şehit etti. Bundan habersiz olamazlar… Türkiye olmasa çoktan yok edilmiştik. Biz Osmanlı özlemi içindeyiz. Osmanlı karşıtı ne kadar yapı varsa İHH, Ak Parti ve tabi Türkiye’yi hedef alıyor. Ve tabi Suriye’deki Türkmenleri yalnızlaştırmak istiyorlar. Biz sınırların kalkmasını düşlerken birileri zorla aramıza setler çekiyor. Biz şahidiz. Türkiye halkının mazlumun yanında olduğunu gördük. Onlara yardımlarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bizim gerçek dostlarımız sizsiniz” şeklinde konuştu.

Irak Türkmenleri de rahatsız

Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcilisi Ahmet Muratlı da haber10’a yaptığı açıklamada, “Kavram kargaşası var. Bu tır Suriye’deki Türkmenlere yardım götürecekti. Devletin kurumları da açıkladı. Çok üzücü bir durum… Çok kritik bir aşamada bu oyunlar yapılmamalı. Yıllardır Suriye Türkmenlerine yardım yapılmıyordu ancak bu iktidar döneminde harekete geçildi. Ne güzel. Doğru olan bu değil mi? Şimdi Suriye’deki kardeşlerimiz için endişeliyiz. Yardımlar bir şekilde engellenebilir. Çok kötü. Keşke bu olay olmasaydı, olmalıydı. İnsani yardım kimleri neden rahatsız eder? Herkes kendisine bu soru sormalı” dedi.

 

HABER10

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler