YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tillerson'dan Suriye açıklaması
ABD Dışişleri Bakanı Tillerson, yaptığı açıklamada,"Türkiye gibi müttefiklerimizle çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye'nin PKK teröristleri hakkındaki kaygılarını göz önünde bulunduracağız." dedi.
Tillerson'dan Suriye açıklaması
18 Ocak 2018 / 00:30 Güncelleme: 18 Ocak 2018 / 00:39

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Stanford Üniversitesi’nin düşünce kuruluşu Hoover Enstitüsü’nde açıklamalarda bulundu.

Tillerson, yaptığı açıklamada, "Türkiye gibi müttefiklerimizle çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye'nin PKK teröristleri hakkındaki kaygılarını göz önünde bulunduracağız." dedi.

Tillerson şunları söyledi:

ABD kimyasal silah tehditlerini ciddiye alıyor ve hesap verebilirlik ve Esad rejiminin saldırılarının kurbanları için adalet aramaya devam edeceğiz.

Esad kendi halkına gaz attı, tüm köyleri ve şehir mahallelerini bombaladı. Defalarca barışçıl yolların çözümüne zarar verdi. ABD’nin Suriye’deki askeri varlığı DEAŞ’ın dönmesini engelleyemeye dönük olarak sürecek.

"IRAK'TAKİ HATAYI TEKRAR ETMEYECEĞİZ"

Tillerson, "Suriye'de DEAŞ tamamen bitinceye kadar askeri varlığımızı sürdüreceğiz. 2011'de Irak'taki hatayı tekrar etmeyeceğiz." ifadelerini kullandı.

İstikrarlı, birleşik ve bağımsız bir Suriye için Cenevre sürecinde Esad sonrası liderliğin oluşturulması şart.

Etiketler: , ,
RASİM DUMAN İHVANIMA
 // hursit dilaver
son duyduğum, suriye hava kuvvetleri eger bir turk uçağı görürsek vururuz diyordu. yeni haber bu. bu habere ABD de PKK da ve rusya da çok sevinecektir. bizim hainler zaten takla atar. bayagı karışık iş. zaten bir aydan beri afrin diye diye, bu işin de gevşemesi başladı demek.sonunda masada kazandık deyip savaşa girmeyebiliriz. ama bu da bu CHP kafasının istediği ve AKP yi ve tayyip beyi dövmeye yarar.bir yol bulunmalı.şimdi bu CHPliler bol bol konuşacaklar..sinir edecekler....
18 Ocak 2018 Perşembe 15:31
ÜRÜN
 // CEM
DEAŞ CIA ve Mossad ürünüdür.Bunu bilmeyen kalmadı.Ahir zamanda gizli saklı kalmaz.Artık palavralara Dünyanın karnı tok...
18 Ocak 2018 Perşembe 11:37
ordan bakınca aptal mı gözüküyoruz,bilmiyorum.
 // adıbelli
Ulan oğlum deaşı oluşturan da sensin ona karşı savaştığını söyleyende, bu nasıl iştir....
18 Ocak 2018 Perşembe 09:18
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler