YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİKA'dan savaş mağduru Afgan ailelere gıda yardımı
TİKA'dan savaş mağduru Afgan ailelere gıda yardımı
08 Kasım 2015 13:22
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Afganistan'ın, kuzeyinde bulunan Cevizcan vilayetinin Ham Ab ilçesindeki çatışmalardan kaçan ailelere gıda yardımında bulundu.

Yardımların dağıtımı için düzenlenen törene Cevizcan Valisi Mevlevi Lutfullah Azizi, TİKA Mezar-ı Şerif Koordinatörü Kemal Kadir Karadoğan, Koordinatör Yardımcısı Zeki Bulduk, Şibirgan Afganistan-Türkiye Dostluk Çocuk Hastanesi Koordinatörü Dr. Müslüm Kuzudişli ve Cevizcan İl Şura Başkanı Abdulhay Hayat katıldı.

Törende konuşan Vali Azizi, Türkiye'nin, Afganistan'ı her durumda yalnız bırakmadığını ve bu iyiliklerin asla unutulmayacağını belirtti.

TİKA'nın Cevizcan'da gerçekleştirdiği faaliyetlerine de değinen Azizi, TİKA'nın, Cevizcan'da eğitimden sağlığa, tarımdan alt yapı çalışmalarına kadar onlarca projeyi hayata geçirdiğini söyledi.

Azizi, her alanda Afgan halkını yalnız bırakmayan Türkiye'ye teşekkür etti.

TİKA Koordinatörü Karadoğan da pirinç, un, yağ, şeker, çay, salça ve tuzoluşan yardım paketlerinin, çatışmalardan kaçarak Şibirgan şehrine sığınan ailelere dağıtıldığını kaydetti.

Daha önce de TİKA olarak Afganistan'ın Kunduz ve Faryab vilayetlerinden kaçan ailelere de yardımda bulunduklarını dile getiren Karadoğan, yardımların artarak süreceğini belirtti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler