YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
TİKA'dan Azerbaycanlı engellilere destek
TİKA'dan Azerbaycanlı engellilere destek
28 Temmuz 2016 21:12
Proje kapsamında Azerbaycanlı engellilere 170 tekerlekli sandalye dağıtılacak

Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı (TİKA), Azerbaycan'da engelli vatandaşlara yönelik "Hayat Yolunda Birlikte" isimli proje başlatıldı.

TİKA Bakü Program Koordinatörlüğünün Türk hayırseverlerin kurduğu ve Azerbaycan'da uzun yıllardır faaliyet gösteren Gençliğe Yardım Fonu (GYF) ile ortaklaşa gerçekleştirdiği proje kapsamında engelli vatandaşlara tekerlekli sandalye dağıtıldı. 

Daha önce Zakatala, Balaken, İsmayıllı ve Gebele illerinde tekerlekli sandalye dağıtımı yapan TİKA ve GYF, bugün de Bakü'de 37 engelli vatandaşa sandalyelerini törenle teslim etti. 

Törene Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Abdulgafur Büyükfırat, TİKA Bakü Program Koordinatörü Mustafa Haşim Polat, GYF Başkanı Ahmet Tecim ve vatandaşlar katıldı. 

GYF Başkanı Tecim, törende yaptığı konuşmada, engellilerin sevincini kendi sevinçleri, üzüntülerini de kendi üzüntüleri olarak kabul ettiklerini söyledi. Hayırseverlik geleneğinin Türk ve İslam kültürününün temel taşlarından biri olduğunu hatırlatan Tecim, bu kapsamda engelli vatandaşlara yönelik çok sayıda proje gerçekleştirdiklerini ve bu projeleri sürdüreceklerini belirtti.

TİKA Bakü Program Koordinatörü Polat da Azerbaycanlı engellilere yönelik projelerinin artarak devam edeceğini bildirdi. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin hayırseverlik geleneğini devam ettiren bir kurumu olan TİKA olarak kendilerini engellilere karşı sorumlu hissettiklerini dile getiren Polat, bu sorumluluğun gereğini her zaman yerine getireceklerini kaydetti. 

Proje kapsamında Şeki ilindeki ihtiyaç sahibi engellilere de sandalye verileceği ve toplam dağıtılan tekerlekli sandalye sayısının 170 olacağı belirtildi. 

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler