YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
THY'ye bir ödül daha
THY'ye bir ödül daha
08 Aralık 2012 10:03
Türk Hava Yolları'na (THY) Çin'in önde gelen gezi dergilerinden ''Top Travel'' tarafından ''Leading Airlines'' (Öncü Havayolu)ödülü verildi.

Çin'in Başkenti Pekin'de yapılan törende, ülkenin gezi alanında önde gelen dergilerinden ''Top Travel'', THY başta olmak üzere, farklı dallarda bazı havayolu şirketleri ile Pekin'deki Kültür müşavirlikleri ve ünlü sanatçılara ödül verdi.

THY alan, THY Pekin Müdürü Veysel Taş AA muhabirine yaptığı açıklamada, THY için öncelikli noktalardan biri olan Çin'in, ekonomik büyüklük ve turizmdeki canlanmasıyla dikkati çektiğini söyledi. 

THY'nin Boeing 777'ler ile Çin seferlerini yaptığını kaydeden Taş, uçaklarda ''ekonomi'', ''comfort'' ve ''business'' olmak üzere 3 kabinli bir seçenek sunduklarını anlattı.

Taş, özellikle comfort ve business sınıflarına talebin arttığını, genel doluluk oranının geçen yıla oranla yüzde 11 yükseldiğini söyledi.

THY'nin Çin pazarında başarılı olmasının en önemli nedeninin küresel büyüme ve pazarlama gücü olduğunu vurgulayan Taş, ''Çin'de marka olmanın en önemli unsuru markanızı yerele adapte etmek'' dedi.

Taş, Çin pazarında Çince konuşan kabin ekibinden, uzun uçuşlardaki uçak içi ikram gibi unsurların önemli olduğunu ifade etti.

Top Travel Dergisi, Türkiye'nin Pekin Büyükelçiliği Kültür Müşavirliğine de ödül verdi.

Törene, Çinli ünlü sanatçıların katılırken, birçok müzik grubu da mini konser verdi.


AA

Etiketler: , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler