YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terörün başkenti Brüksel!
Terör örgütü PKK yandaşlarının düzenlediği, PYD’nin sözde Avrupa kongresi Brüksel'de yapılacak. Etkinlikte teröristlerin güvenliğini Belçika polisi sağlayacak.
Terörün başkenti Brüksel!
24 Eylül 2016 / 18:39 Güncelleme: 24 Eylül 2016 / 18:45

AB kurumları ve NATO'ya evsahipliği yapan Belçika’nın başkenti Brüksel'de bu hafta sonu hem terör örgütü PKK yandaşlarının düzenleyeceği sözde kültürel etkinliklere hem de terör örgütünün Suriye'deki uzantısı PYD’nin kongresine sahne olacak.

BRÜKSEL'İN MERKEZİNDE DÜZENLENECEK

Belçika’da terör örgütüne yakınlığıyla bilinen bazı dernekler ile HDP temsilciliğince ortaklaşa düzenlecek sözde kültürel programın izni Brüksel Belediyesi tarafından iptal edilmişti. Ancak organizatörler bu karara itiraz ederek etkinlik için müsade aldı. Etkinlik, Brüksel'in merkezinde düzenlenecek.

GÜVENLİĞİ BELÇİKA POLİSİ SAĞLAYACAK

Terör örgütü PYD’nin sözde Avrupa Kongresi de Brüksel’in Anderlecht semtinde gerçekleştirilecek. İki gün devam edecek programa, terör örgütü PYD’nin sözde eş başkanları Salih Müslim ve Asya Abdullah da katılacak. "Güvenliği" ise Belçika polisi sağlayacak.

ÖRGÜTÜN KANALLARI DA YAYIN YAPIYOR

Belçika, terör örgütleri PKK ve DHKP-C'nin Avrupa'da en yoğun faaliyette bulunduğu ülkelerin başında geliyor. Örgüt liderlerinin yaşadığı ülkeden terör örgütünün televizyon kanalları da yayın yapıyor. 

Kurduğu dernekler vasıtasıyla faaliyetlerini sürdüren terör örgütü PKK'ya karşı en son 2010 yılında operasyon düzenlendi.

AB'nin terör örgütleri listesinde olmasına rağmen Belçika'da bu örgüte karşı adım atılmaması Türkiye'nin tepkisini çekiyor.

Belçika'nın diğer bir terör örgütü DAEŞ'e karşı ise operasyonları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda son olarak 11 Ağustos'ta 3 kişi gözaltına alındı.

kendileri de
 // ismail kus
teröristlere kucak acanlar kendileri de teröristtirler.
tipki pkk cenazelerine katilan hdp pkk , lilar gibi....
24 Eylül 2016 Cumartesi 22:56
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler