YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terörü bitirecek formülü açıkladı
Terörü bitirecek formülü açıkladı
30 Ekim 2011 11:53
SP lideri Kamalak,Kayseri il kongresine katıldı. Van'da hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyen Kamalak, terörü bitirecek tek parti olduklarını iddia ederek"Açılımın üzerinden 2 yıl geçti terör durmadı. Çare Milli Görüş"dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kalamak, ''Açılım politikasının üzerinden 2 yıl geçti, terör durmadı. Çare Milli Görüş'te'' dedi.

Kamalak, partisinin il kongresine katılmak için geldiği Kayseri'de düzenlediği basın toplantısındaki konuşmasına, terör saldırılarında ve Van depreminde hayatını kaybedenlere başsağlığı dileyerek başladı.

Van depreminde yıkılan binalarda sorumluluğun yerel yönetimlerle hükümette olduğunu öne süren Kamalak, ''Ucuza mal edilen binalar yüce milletimize pahalıya mal olmuştur. Müteahhitler dağdaki çoban değil. Ahlak ve maneviyat yoksunu bir eğitim insanları ancak bu kadar eğitebilir. Çözüm Milli Görüş'te'' diye konuştu.

Terörü durduracak tek partinin Saadet Partisi olduğunu belirten Kamalak, şöyle konuştu:

''10 yıldır iktidarda olan AK Parti terörü durduramadı. Daha neyi bekliyorlar  Terörü önleme, ideal eğitim ve proje meselesidir. Saadet Partisi olarak terör konusunda kısa ve uzun vadede tedbirler alacağız. Kısa vadede terörün finans kaynağı kurutulmalı, dış desteklerin önü kesilmeli. Uzun vadede ise bir İslam kardeşliği tesis edilmeli, eğitim sistemimiz yenilenmeli. Terörle müzakere edilmez mücadele edilir. Açılım politikasının üzerinden 2 yıl geçti, terör durmadı. Çare Milli Görüş'te. Annelerin daha fazla gözyaşı dökmemesi için adresi gösteriyoruz. Adres Saadet Partisi.''

Hükümetin ekonomi politikasını da eleştiren Kamalak, ''Üretmeyen ekonominin işsizliği çözmesi, fakirliği yenmesi mümkün değil. Kayseri'de 1930'da uçak üretiliyordu. Bugün uçak tamiri için İsrail'e yalvarıyoruz. Caddeler araçlarla dolu ama hepsi ithal. Bu aziz milletimiz eninde sonunda doğruyu görecektir. Geceler ne kadar karanlık da olsa yerini aydınlık güne bırakır. Kışlar ne kadar sert geçse de yerini bahara bırakacaktır. Bu ülkeye baharı getireceğiz'' diye konuştu.

Cumhuriyet etkinliklerinin iptali

Genel Başkan Kamalak, cumhuriyet etkinliklerinin iptaliyle ilgili olarak da ''Van'daki depremzedeler acı çekerken enkaz altında insanlar varken herhalde kutlama yapılamazdı. Sizin kardeşiniz enkaz altındayken siz bir şeyi kutlayabilir misiniz  Resepsiyonun iptal edilmesi yerinde bir olaydı. İptal edilmeseydi, bize de davetiye gelmişti, ben zaten gitmeyecektim'' dedi.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler