YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Teröristlerin Afrin korkusu oraya sıçradı
Terör destekçileri, Münbiç'ten bir gün sonra bu kez Fransa'nın başkenti Paris ve Marsilya ile İsviçre'nin Zürih kentinde sokağa çıktı. PKK bayrakları ve terörist başının posterlerini taşıyan gruplar, Türkiye karşıtı sloganlar attı.
Teröristlerin Afrin korkusu oraya sıçradı
17 Ocak 2018 / 09:45 Güncelleme: 17 Ocak 2018 / 09:58

Türkiye'nin Afrin operasyonu için geri sayım sürerken, paniğe kapılan terör yandaşları yeni gösteriler düzenliyor. Menbic'te önceki gün eli silahlı YPG'lilerin sokağa dökülmesinden sonra terör gösterileri Avrupa'ya taşındı.

Fransa'nın başkenti Paris ve Marsilya'da terör örgütü PKK destekçileri sokağa çıktı. Terörist başı Öcalan'ın posterlerini taşıyan grup, muhtemel Afrin operasyonuna karşı sloganlar attı. 

Bir başka grup ise, İsviçre Zürih'teki Türkiye Konsolosluğu önünde gösteri yaptı. Söz konusu gösteride de aynı manzaralar ve sloganlar vardı. PKK destekçileri gösterilerde Türkiye'ye alçak ithamlarda bulundu.

Terör yandaşı sosyal medya hesapları ise, Twitter üzerinden kampanya yürütüyor. Bir yandan Türkiye'ye tehditler savrulurken, diğer yandan da Afrin'deki YPG'li teröristlerin fotoğrafları paylaşılıyor.

Sahada ise Azez çevresinde gece silah sesleri yükseldi. Aktivistler, Afrin'in doğusundaki ilçede yer alan Türkiye'nin desteklediği Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleriyle YPG'lilerin çatıştığını bildiriyor.

Anadolu Ajansı, dün akşam geçtiği haberde askeri harekât öncesinde sivillerin küçük gruplar halinde göç etmeye başladığını aktardı. Yanlarına az sayıda eşya alabilen aileler, akşam saatlerine doğru araçlarıyla ilçeyi terk etmeye başladı. Onlarca araç, Halep kent merkezinin kuzeyine doğru yöneldi.

Afrin'in etrafı neredeyse tamamen Türkiye ve desteklediği ÖSO tarafından sarılmış durumda. Bölgeden tek çıkış, Afrin'in güneydoğusundan Halep'e doğru açılan cep. Halep ve çevresi, Şam rejimi tarafından kontrol ediliyor.

--10638776.jpeg

Diplomasi tarafında son açıklamalar Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi. Çavuşoğlu, "Afrin'de bulunan YPG/PKK teröristlerinin hem İdlib'deki gözlemcilerimize, hem Fırat Kalkanı bölgesindeki askerlerimize, hem ÖSO mensuplarına yönelik hem de Türkiye'ye yönelik saldırılarına karşılık vereceğimizi ve karşımıza kimsenin çıkmaması gerektiğini söyledik.  YPG/PKK'ya yönelik alacağımız tedbirler sadece Afrin'le sınırlı olamaz, burada Münbiç ve Fırat'ın doğusu da var" diye konuştu.

--10638774.jpeg

ABD'nin Türkiye ve Irak sınırında 30 bin YPG'li teröristle kurmayı planladığı terör ordusunu mevkidaşı Rex Tillerson ile görüştüğünü belirten Çavuşoğlu, "Böyle bir oluşumda Türk-Amerikan ilişkileri geri dönülmez bir şekilde zarar görür" dedi.

--10638778.jpeg

 // Yasin
Köpekler sokağa çıktı yine vatan hainleri afrini önce havadan vuralım sonra tank en son sıcak çatışma en az şehit vermek için. Allah yardımcıları olsun Türk askerinin. Hainlerin dostu çok abd israil vs bize Allah yeter...
17 Ocak 2018 22:09
 // Ferit
Korkunun Ecele faydası yooookk! Geçmiş olsun, o defter çoktan kapandı....
17 Ocak 2018 18:54
 // 06 VATAN
Korkunun ecele faydası yok....
17 Ocak 2018 14:32
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler