YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terörist Cemil Bayık Almanlardan özür diledi
Almanya'da yayın yapan bir gazeteye konuşan PKK lideri Cemil Bayık, Almanya'da yaptıkları eylemlerden pişman olduklarını söyledi.
Terörist Cemil Bayık Almanlardan özür diledi
29 Kasım 2015 / 23:00 Güncelleme: 30 Kasım 2015 / 07:10

Alman Bild am Sonntag gazetesi, terör örgütü PKK’nın Kandil’deki lideri Cemil Bayık ile yaptığı bir röportajı yayımladı. Gazetenin bugünkü sayısında Maximilian Kiewel imzasıyla yer alan röportajda Bayık, "PKK, Türkiye ile yeniden savaşta" ifadelerini kullandı;

"BİZ KÜRTLER TÜRKİYE İLE YENİDEN BİR İÇ SAVAŞ YÜRÜTÜYORUZ"

Yeniden iç savaş mı var?

Türkiye'nin güneyindeki Kürt sivil nüfusa karşı askeri tanklar, topçu birlikler ve helikopter kullanılıyor. Durum yıllardır olmadığı kadar kötü. Türk hükümeti “Tüm Kürt savaşçılar teslim olana veya öldürülene kadar bu savaş sürecek diyor. Bu yüzden ben de “Evet, biz Kürtler Türkiye ile yeniden bir iç savaş yürütüyoruz” diyorum.

"BEN ALMANLARDAN BURADA BİR KEZ DAHA ÖZÜR DİLERİM"

Bir çok Alman PKK’yı Almanya’da kendilerini yakan eylemcilerle hatırlıyor.

Bir süre önce, biz kendi geçmişimizi eleştirel olarak inceledik. Ve biz PKK olarak, kendimizin de hatalar yaptığını gördük. Bunlar arasında, özellikle 90'lı yıllarda, Almanya'da işlenen bazı eylemler de bulunuyor. Bunun için, ben Almanlardan burada bir kez daha özür dilerim. Ben bu hataların tekrarlanmaması konusunda mümkün olan her şeyi yapacağımızı size garanti ederim.

"ÇOK NADİREN CEP TELEFONU KULLANIYORUZ"

Siz PKK’nın operasyonel liderisiniz, Türk hükümeti sizi ve organizasyonunuzun peşinde. Nasıl bir yaşam sürüyorsunuz?

Ben grubum ile dağlarda yaşıyorum. Biz köyden köye hareket ediyoruz. Bir sığınakta nadiren bir geceden fazla kalıyoruz. Bazen geceleri yola çıkıp yer değiştiriyoruz. Bazen yürüyerek, bazen de otomobille hareket ediyoruz. Hatta birbirimizle iletişimimizde de çok dikkatliyiz. Çok nadiren cep telefonu kullanıyoruz.

1
 // 1
sürekli yer degistiriyorsunuz bir yerde bir günden fazla kalmıyorsunuz ee peki para nerden akıyor size çiftçilik yaparak mi sürekli gezen biri olarak çiftçilik te yapamazsınız zaten Para nin kaynağı belli de neyse......
29 Kasım 2015 21:03
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler