YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör örgütüne darbe...
Finansal krize giren PKK krizi aşmak için İran'daki uyuşturucu faaliyetlerini yoğunlaştırdı. Bunun ihbarını alan İran ise PKK'ya operasyon düzenledi...
Terör örgütüne darbe...
24 Aralık 2009 / 11:06 Güncelleme: 24 Aralık 2009 / 11:10

ABD ve Avrupa ülkelerinde ''en tehlikeli mafya örgütlenmesi'' olduğu gerekçesiyle yakın takibe alınan ve aralıksız
sürdürülen operasyonlar sonrasında güç durumda kalan terör örgütü PKK'nın, finansman krizini aşmak için İran'daki uyuşturucu faaliyetlerini yoğunlaştırdığı bildirildi.

Alınan bir ihbarı değerlendiren İran Devrim Muhafızları Ordusu İstihbaratı ve Niru-i İntizami timleri, Urumiye ve Kelereş kentlerinde terör örgütüne yönelik çalışma başlattı. Eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda, ''Musa'' kod adlı Muhsin Kerimi, ''Emin'' kod adlı Mehmet Aguşi ve ''Çekjin'' kod adlı Fasih Rezazadeh'i gözaltına aldı.

Teröristlerin gizlendikleri hücre evlerinde yapılan aramalarda, 250 kilogram baz morfin, 100 bin dolar, 55 kilogram C4 patlayıcı madde ve çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Terör örgütünün bölgedeki uyuşturucu ticaretini yönlendirdiğini itiraf eden ''Musa'' kod adlı Muhsin Kerimi, ''Emin'' kod adlı Mehmet Aguşi ve ''Çekjin'' kod adlı Fasih Rezazadeh isimli örgüt sorumluları yargılandıkları Urumiye Devrim Mahkemesi tarafından idam cezasına çarptırıldı.

Bu arada, İran'da yargılandıkları mahkemelerce idam cezasına çarptırılan Ferzad Kemanger, Ferhad Vekili, Eli Heyderiyan, Fesih Yasemini, Rustem Arkiya, Zeynep Celaliyan, Ferhat Çalış, Ramazan Ahmet, Enver Rostemi, Şakir Baki Seyd Sami Huseyni, Seyd Cemal Muhemedi, Mistefa Selimi Eyluyi adlı örgüt mensuplarının cezalarının infaz edileceği kaydedildi.

İran'daki Sanandaj Cezaevi'nde tutuklu bulunan terör örgütü mensubu İhsan İsmail Fattahian, geçen ay idam edilmişti.

adalet
 // ugur
bizim türkiyede vatan hainleri mükafatlandırılır, vatanını ve değerlerini savunmaya çalışan müslümanlar cezalandırılır.
irandan biraz adalet ve devlet yönetimi öğrensin bizimkiler. her yere masonlar sızmış...
24 Aralık 2009 12:08
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler