YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Terör örgütünden korkutan tehdit! Şoke edeceğiz...
DAEŞ’in resmi sözcüsü Ebu Muhammed Adnani'nin 31 dakikalık bir ses kaydı ortaya çıktı. Adnani ses kaydında Ramazan ayında Avrupa ve Amerika'da büyük saldırılar gerçekleştireceklerini, bu saldırılarla bütün dünyayı şoke edeceklerini söyledi.
Terör örgütünden korkutan tehdit! Şoke edeceğiz...
24 Mayıs 2016 / 21:34 Güncelleme: 24 Mayıs 2016 / 21:35

Terör örgütü DAEŞ'in resmi sözcüsü Ebu Muhammed Adnani'nin 31 dakikalık ses kaydı ortaya çıktı.

Adnani, dün yayınlanan ses kaydında batıda yaşayan militanlara “Bulunduğunuz yerlerde eylemlerinizi artırın” talimatı verdi.

2013 yılından bu yana terör örgütü DAEŞ'in sözcülüğünü yapan Adnani'nin 'örgütün bundan sonraki hedeflerine dönük' açıklamaları da ses kaydında yer aldı.

Adnani, ses kaydında Irak ve Suriye'de DAEŞ'e katılamayan batıda yaşayan militanlara “İmkanlarınız el vermediği için aramıza katılamayabilirsiniz ancak bulunduğunuz ülkelerde geniş çapta eylemler gerçekleştirin” talimatı verdi.

RAMAZAN'DA SALDIRI PLANI

Adnani, batıda yaşayan hücrelere “Onları kalbinden vurun” çağrısı yaptı.

Adnani açıklamasında, Ramazan ayında Avrupa ve Amerika'da büyük saldırılar gerçekleştireceklerini ve bu saldırılarla dünyayı şoke edeceklerini söyledi.

Şu ana kadar Suriye ve Irak'ta kendilerine 20 bin bomba atan batılıları kendi evlerinde cezalandıracaklarını belirtti.

DAEŞ resmi sözcüsünün açıklamasındaki “Irak çöllerinde yaşamaya da varız” sözleri, Suriye'den DAEŞ'in çekilme işareti olarak yorumlandı. YeniŞafak

 // Ömer
siyonist haçlı zihniyetin Müslümanları baskı altına alma operasyonuna zemin hazırlama......
25 Mayıs 2016 07:40
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler