YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tembellikte ilk sıradayız
Türkiye tembellikte ilk sıralara oturdu
Tembellikte ilk sıradayız
19 Şubat 2010 / 08:23 Güncelleme: 19 Şubat 2010 / 08:26

24 gelişmiş ülkede yapılan bir araştırmaya göre Türkiye spor tembelliğinde birinci, genel tembellikte dördüncü sırada. Türkiye toplumu sporu sevmiyor ama televizyon izlemeye bayılıyor. Peki televizyonda en çok ne izliyor? Futbol...

ABD’nin popüler internet sitelerinden Daily Beast’in 24 gelişmiş ülke arasında yaptığı araştırmada, Türkiye spor tembelliği konusunda ilk sıraya oturdu. Günlük kalori yakımı, televizyon izleme oranı, internet kullanımı ve spor yapma oranı altbaşlıklarıyla yapılan araştırmaya göre, Türkiye genel sıralamada da 4’üncü sırada yer aldı. Spor yapmaktan kaçan ikinci ülke ise İngiltere oldu. Türk insanı, kalori tüketiminde 14’üncü, televizyon izlemede 8’inci, internet kullanımında 4’üncü olurken, spor yapma konusundaki tembellik sıralamasında da şampiyonluğa layık görüldü.

En aylak ülke ABD

Genel sıralamada ABD’nin en aylak ülke olarak birinci sırada yer aldığı listede, Kanada ikinci ve Belçika da üçüncü oldu. 4’üncü sıradaki Türkiye’yi İngiltere takip ediyor. Haberi, hamamda kese yaptıran bir Türk’ün fotoğrafıyla kullanan sitede, “Türkler ve İngilizlerin futbol izlemeye en düşkün millet olmalarına karşın spor yapmadıkları” yer aldı.

Hürriyet

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler