YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Telefon uğruna zincirleme ölüm
Telefon uğruna zincirleme ölüm
22 Eylül 2014 07:14
Tuvalete düşen 300 dolarlık telefonu almak için art arda kanalizasyona inen iki kişi öldü, üç kişi hastanelik oldu

Çin'in Şinyang bölgesinde tuvalete düşen 300 dolarlık telefon, faciaya neden oldu. South China Morning Post gazetesinin haberine göre karısının yeni aldığı telefonu tuvalete düşürmesi üzerine kanalizasyona bağlı bir kuyudan aşağı inen adam, nefes almakta zorlanarak bayıldı.

Oğlundan ses gelmemesi üzerine paniğe kapılan annesi de kanalizasyon kuyusuna indi, ancak o da bilincini kaybetti. Karısıyla oğlunun kaybolduğunu fark eden baba komşulardan yardım istedi. Ancak çevre sakinleri olay yerine ulaşana kadar o da kuyuya indi.

Görgü tanıkları, komşulardan bazılarının da bayılanları kurtarmak amacıyla kuyuya indiğini, fakat kimsenin geri dönmediğini anlattı. Olay yerine ulaşan kurtarma ekipleri ip yardımıyla kuyuya inerek 6 kişiyi dışarı çıkardı Uzun süre aşağıda kalan anne ve oğlunun götürüldükleri hastanede hayatını kaybettiği açıklandı.

Anne-oğulun boğularak öldüğünü belirten görevliler, bir yaşında çocuğu bulunan bir kadınla komşusunun da yoğun bakımda olduğunu kaydetti.

Ambulans yetiştiremedi

Kuyuya inen mahallelilerden biri olay anını "Koku çok kuvvetliydi. İndikten sonra hiçbir şey göremeden baygınlık geçirdim" diye aktardı. Olayın tanıkları anneoğulun kuyudan çıkarıldığında yaşadıklarını, ancak ambulansın hastaneye bir saatten daha uzun sürede ulaşması sebebiyle kurtarılamadığını iddia etti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler