YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Tek tehdit Türkiye'
Yunanistan’ın, “kırmızı kitap” olarak bilinen Milli Güvenlik Siyaset Belgesi’nde diğer tehditleri çıkararak tek tehdit olarak Türkiye’yi tanımlayacağı bildirildi.
'Tek tehdit Türkiye'
16 Eylül 2010 / 08:15 Güncelleme: 16 Eylül 2010 / 08:16

ToVima gazetesinin haberine göre Yunan Savunma Bakanlığı yetkilileri Atina’nın “kırmızı kitabında” yapılacak değişiklikler üzerinde çalışmaya başladı.

Haberi, “Kutsal savunma kitabı değişiyor” başlığıyla duyuran gazeteye göre yeni düzenlemeyle, “kuzeyden gelen tehditler” ifadesiyle ima edilen ülkeler olan kuzey komşuları, tehdit belgesinden çıkarılacak.

Yeni belgede, ülkenin karşı karşıya bulunduğu tek tehdit olarak “doğudan gelen tehdit” ifadesi ile Türkiye ima edilecek. Belgedeki bu yeni içerik, Yunan silahlı kuvvetlerinin yeni düzenlemelerle “doğudan gelen tehdit” yönünde konuşlanmasını da beraberinde getirecek.

Türkiye’nin, Yunanistan’ın karasularını 12 mile çıkarmasını savaş nedeni sayma kararını Milli Güvenlik Siyaset Belgesi’nden çıkarmayı düşündüğü iddia edilmiş, ancak Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye’nin bu konuda tek taraflı adım atmayacağını söylemişti. (Milliyet)

kaderin tecellisi...
 // ibrahim çelikoğlu
Ahmet ağa yılana sormuş"ey yılan ne zaman barışalım?yılanda;sende bu evlat acısı,bendede kuyruk acısı varken"demiş.
Evden dışarıya çıkıyorsunuz,suçunuz günahınız yok,muhakkak bir musubet sizi buluyor.Bundan daha kötüsü olurmu?İşte Yunanda ayni.Oniki adaları ilhak ediyor,yetmiyor kıyı sınırlarımı genişleteceğim diyor.yetmiyor kaya parçalarıyla uğraşıyor.Kıbrıs benim diyor.Al sana bela.Durduk yerde.Be kardeşim sen AB yolunu tıkayacağına gelsene be...
16 Eylül 2010 09:03
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler