YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tayland'dan Türkiye ilişkilerinde yeni adımlar
Tayland'dan Türkiye ilişkilerinde yeni adımlar
10 Ağustos 2015 16:16
Tayland Ankara Büyükelçisi Tharit Charungvat dün İstanbul Beyazıt'taki bir otelde Tayland Kraliçesinin doğumgünü şerefine düzenlenen 'Anneler Günü' programında önce kraliçenin şarkısını tüm vatandaşlarıyla birlikte söyledi ve ardından önemli açıklamalarda

Konuşmasında Türkiye ile ilişkilerde daha güçlü adımlar atılacağını belirten büyükelçi, ekibine yeni katılan üst düzey bakan danışmanı ve diğer memurlarını tanıttı.

Tüm dünyanın aksine Tayland'da 'Anneler Günü' Tayland Kraliçesinin doğumgünü olan 12 Ağustos günü kutlanır. Istanbul Tay Topluluğu başkanı Wandee Kawaguchi'nin organize ettiği anneler günü programına katılımın yoğun olacağını öğrenen Tayland başkonsolosluğu İstanbul'daki vatandaşların Ankara'ya gidip zahmet çekmemeleri için pasaportunu kaybedenlerden uzattırmak isteyenlere ve diğer problemlerine kadar tüm vatandaşlarıyla organizasyonun yapıldığı otelin bir bölümünde hizmet verdi.

Konsolosluk hizmetleri yetkilisi Powcharoen Biz vatandaşlarımızın işlerini kolaylaştırmak ve onların çözemeyeceği işleri çözmek için buradayız. Bunun için her zaman yapamasak bile, böyle günlerde hizmeti onların ayağına kadar götürmek bizim için onur vericidir dedi.

Büyükelçi Tharit Charungvat, Tayland'daki en üst düzey bir kaç büyükelçiden birisi ve şuana kadar bir çok kez özel kraliyet ödülü aldı.
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler