YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tarihte ilk kez Vatikan'da Kur’an-ı Kerim okunacak!
Filistin lideri Abbas, İsrail Cumhurbaşkanı Peres ve Fener Rum Patriği Vatikan'da Papa'yla bir araya gelecek.
Tarihte ilk kez Vatikan'da Kur’an-ı Kerim okunacak!
08 Haziran 2014 / 20:38 Güncelleme: 08 Haziran 2014 / 20:39

Filistin lideri Abbas, İsrail Cumhurbaşkanı Peres ve Fener Rum Patriği Vatikan’da Papa'yla bir araya gelip Ortadoğu barışı için dua edecek.

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francis geçtiğimiz hafta Filistin ve İsrail’e gitmiş burada hem Filistin lideri Mahmut Abbas hem İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ile görüşerek onları Vatikan’a davet etmişti.

Daveti kabul eden liderler bugün Vatikan’da tarihi bir buluşma gerçekleştirecek. Fener Rum Patriği Bartholomeos’nun da katılacağı, liderlere Müslüman, Hıristiyan ve Musevi din adamlarının eşlik edeceği buluşmada dünya barışı için dua edilecek. Dahası, tarihte ilk kez Vatikan'da Kur’an-ı Kerim okunacak. Vatikan’dan yapılan açıklamada ise bir günde barış getirmek gibi yüksek bir beklenti içinde olunmaması gerektiği ancak dua ile hakim politikaya “dur” deme amacı taşıdıkları belirtildi.

Siyasetçiler başaramadı

Fener Rum Patriği Bartholomeos da "Barış için Dua Zirvesi"nde Papa ile barışa yardım etmek istediklerini belirtirken siyaset ve diplomasinin kalıcı sonuçlara ulaşamadığını, dua zirvesinin bölgede barışı amaçlayan bir girişim olduğunu söyledi. Bartholomeos dua zirvesiyle hedeflenen şeyin, siyaset ve diplomasinin sağlamadığı barışa ulaşma konusunda destek vermek olduğunu vurguladı.

 

TIMETURK

Hadi ordan
 // Kemal
Bakalım altından ne pislik çıkacak..Şer çetesi birleşip de ne zaman hayır yaptıkları görülmüş..Uyanık olalım!...
09 Haziran 2014 Pazartesi 08:45
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler