YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Tam 14 hükümet devirdiler!
Tam 14 hükümet devirdiler!
21 Kasım 2013 21:30
Masonlar, cuntadan farksız hareket etti. İstediklerini başbakan yaptı, tam 14 hükümet devirdi.

P2 Locası, MOSSAD'la çalıştı. Birçok suikastın da sorumlusu olan Loca'nın büyük üstadı Licio Gelli, her şeyi anlattı.

İtalya'daki P2 Mason Locası, Malta Büyük Locası ve İskoçya Büyük Locası, birçok suikast emrini verdi... Elbette bu 3 Loca içinde en önemlisi kuşkusuz P2 Mason Locası'ydı.
İtalya'da birçok operasyondan sonra medya gücüyle gündemi istediği tarafa çekmeyi başaran P2 Mason Locası, 14 kez hükümet istifa ettirdi.

Ardından kendi üyelerini Başbakan yaptı. P2 Mason Locası'nın üsdadı Licio Gelli, İtalya'nın en etkili gazetesi Corriera della Sera'nın kontrolünü ele aldı.

P2 Locası'nın medya ve yargı üzerindeki kontrolü her geçen gün arttı ve İtalya'da istediği atamaları yaptı. Bu olaylar, yıllar sonra başlayan Gladyo davasıyla ortaya çıkmaya başladı. Gladyo'ya bağlı olan gazeteler, gazeteciler, televizyoncular 'kayıtsız-şartsız' destek verdiklerini itiraf etmek zorunda kaldı. 1966 senesinde İtalya Büyük Şark Locası'nın o zamanki üstad-ı azamı Giordino Gamberini'nin emriyle kurulan P2 Mason Locası, İsrail ve özellikle de MOSSAD'la olan "ittifakı" eski Mossad ajanı Victor Ostrovsky'nin The Other Side of Deception adlı kitabında ortaya çıktı. Licio Gelli, yani P2 Mason Locası'nın ünlü üstadı, İspanya İç Savaşı'nda faşistler safında harbe katıldı. Mussolini'nin ateşli bir destekleyicisi oldu. P2 Mason Locası, Gelli'nin emriyle suikast, bombalama gibi pek çok terör eylemini organize etti.

 

TAKVİM

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler