YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suudi müftüden Türkiye'ye destek çağrısı
Suudi Arabistan Müftüsü El Şeyh, Rusya ile gerilim yaşayan Türkiye'ye İslam ülkelerinin sahip çıkması çağrısında bulundu.
Suudi müftüden Türkiye'ye destek çağrısı
05 Aralık 2015 / 22:00 Güncelleme: 05 Aralık 2015 / 22:20

Türkiye ile Rusya arasında "uçak düşürme" olayı nedeniyle artan gerilim İslam ülkelerinde de yakından takip ediliyor. 

Suudi Arabistan Müftüsü Abdülaziz El Şeyh de iki ülke arasındaki gerilime değinerek İslam dünyasına çağrıda bulundu. 

El Şeyh, El Mecd Televizyon kanalında katıldığı bir programda kendisine sorulan, "Rus savaş uçağının düşürülmesi üzerine Türkiye’ye yapılan siyasi şantaj ve uygulanan yaptırımlardan sonra Müslüman Türk kardeşlerimize destek verilmesi gerekmiyor mu?" şeklindeki bir soru üzerine Türkiye'nin büyük bir İslam ülkesi olduğunu, kaybedilmesinin bütün Müslümanlar için büyük bir kayıp olacağı uyarısında bulundu. 

El Şey cevabında şunları söyledi: Bunun İslam ülkelerinin gözünden kaçmayacağını düşünüyorum. Türkiye büyük bir İslam ülkesi. Kaybedilmesi bütün Müslümanlar için kayıp olur. Mutlaka desteklenmeli, yardım edilmeli, direnmeli. Türkiye’nin başına kötü bir iş gelirse, korkarız ki bu bütün Müslümanların hayatına olumsuz bir şekilde etki eder. 

 // Rasim DUMAN
Hadis-i serif'te "muslumanlar kardestir" buyuruldu. Arap kardeslerimiz bunun geregini yerine getiriyorlar. 90 sene once devlet adamlarimiz Araplar ile aramiza fitne sokmuslar, bazi Araplar ile Turkler de bu alcakca oyunda ginullu figuran olmuslardi. Elhamdulillah, artik "kadim kardesligimize" yeniden rucu ediyoruz....
06 Aralık 2015 00:41
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler