YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suudi hesapları da tehlikede
Suudi hesapları da tehlikede
Suudi hesapları da tehlikede
17 Nisan 2008 / 18:38 Güncelleme: 17 Nisan 2008 / 00:00

Türk vatandaşı Sabri Boğday'a idam kararı veren Suudi Arabistan’a karşı sanal alemde savaş açıldı. Savaşı açan ise terör yandaşı sitelerin de kabusu olan Ayyıldız Tim(AYT).


Ayyıldız Tim’in kanalahaber.com’a verdiği bilgilerde hem büyük saldırının bilgileri, hem de Türk vatandaşı Sabri Boğday’a verilen idam kararın doğruluğu hakkında araştırmaları yer alıyor. AYT yetkilileri, "Boğday’ın gerçekten Allah’a küfür etmediğini, Mısırlı komşusunun aralarında çıkan bir kavga yüzünden iftira ettiğini tesbit etmiş bulunuyoruz. Belki diplomatik yollarla ve hukuki kararlarla bir şey yapılamaz ama biz sanal alemde Türkler'in her türlü haklarını koruyacağız" açıklamasını yaptı.


AYT sanal saldırı ile planlarıyla ilgili olarak da şu ayrıntıları verdi: "Hedefte Suudi Arabistan'ın bankaları bulunuyor. Öncelikle bankaları çökerterek sistemi işlemez hale getireceğiz. Ardından Suudi Arabistan'ın diğer resmi internet sistemini felç etmeyi düşünüyoruz. Bu akşamdan itibaren Suud'ların bütün ekonomik kurumları çökebilir. Bu şimdilik bir uyarı."


AYT yetkilisi, ilk uyarı olarak bazı Suudi bankalarını hack'ladiğini ve bunların uluslararası hack sitelerinde yayınlandığını açıkladı. Türk vatandaşının idamı durumunda ise AYT şunları yapacağı tehdidinde bulundu: Suudi bankalardaki tüm hesaplar boşaltılacak. Sadece bu da değil, İsviçre bankalarındaki Suudi hesapları da tehlikede."

Ayyıldız Tim şimdiye kadar hacklediği Suudi sitelerine şu uyarıyı bıraktı:

"Sabri Boğday'ı idam etmeniz halinde arabistan bankalari ve sirketlerinin tum hesaplarini bosaltacagiz buna isvicredeki arap hesaplarida dahil.internet uzerinden tum elektronik sistemlerinizi alt ust edecegiz-Biz dünyanin neresinde olursa olsun Türkleri ezdirmeyiz. Sizleri daha oncede uyarmistik"


(kanalahaber özel)
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler