YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suudi Arabistan’dan ABD’ye tarihi tehdit
Suudi Arabistan, 11 Eylül saldırılarında Suudi Arabistan'ın da rolü olduğunu vurgulayan ABD'yi dünyada dolar fiyatlarını düşürmekle tehdit etti.
Suudi Arabistan’dan ABD’ye tarihi tehdit
16 Nisan 2016 / 21:19 Güncelleme: 16 Nisan 2016 / 21:20

Suudi Arabistan ABD’yi kongreden Suudi Arabistan’ın 11 Eylül olaylarında rolü olduğunu vurgulayan ve ülkeye ABD'de yargılanma yolu açabilecek olan yasa tasarısı geçerse dünyada dolar fiyatlarını düşürmekle tehdit etti.

New York Times’ın haberine göre Kral Selman’ın dolar tehdidini içeren mesajını geçen ay Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel El-Zübeyir bizzat ABD yönetimine iletti.

Suudi Arabistan eğer kongre yasayı geçirirse elindeki 750 milyar dolar değerindeki FED tahvilleri ve bonoları satmakla Amerika Birleşik Devletleri’ni tehdit ediyor.

EKONOMİSTLER ZOR BULUYOR

Ekonomistler ise Suudi Arabistan’ın bu yolu izlemesinin zor olduğunu ifade ediyor. Öte yandan Suudi’lerin bu hamleyi yapmadan önce ABD’nin ülkedeki Suudi Arabistan varlıklarını durdurması da gündemde. Başkan Obama’nın yasanın kongreden geçmemesi için lobi faaliyetlerinde bulunduğu iddia ediliyor.

 // Hasan say
Abd ve ab de işler iyi degil sudi amerikadada durum parlak degil piyasalar devler borclari ile cökebilir %120 abd borcu % 90 ile ab çok kötü durumda arablardada petrol para etmiyecek yakinda...
17 Nisan 2016 08:43
 // Poyraz
ABD aba altından sopa gösteriyor. İslam ordusunun kurulmasından neden rahatsız oluyorsunuz ki, eyy üst akıl...
17 Nisan 2016 07:32
zorlanıyorlar
 // muammer bekaroğlu
Dünya ülkelerini aptal kendilerini akıllı zannediyorlar,11 eylül olaylarını elkaide yapmış,elkaideyi kim yaratmış,bunu bahane ederek ırak,a girdin devleti bitirdim.afganistanda ne işinvardı,natoyu soktun,kaddafi size ve halkına ne yaptı ülklesini mahfettiniz.neden suriyede yoksunuz 400 nin kişi hayatını kaybetti,yetmedi birde daiş yarattınız bizi kandırabilirsiniz ama allah kerimdir birgün hesapters dönerse anlarsınız hiçbir suç cezasız kalmaz allahım biliyor.ayrıca unutmayınki dünya halkı artık...
17 Nisan 2016 Pazar 00:37
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler