YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suudi Arabistan'da Corona virüsü
Suudi Arabistan'da Corona virüsü
29 Ekim 2014 22:26
Suudi Arabistan'da ağır akut solunum yolu yetersizliği sendromu (SARS) hastalığının türevi olan Corona virüsüne yakalanan bir kişinin daha hayatını kaybettiği 6 kişinin de virüse yakalandığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Taif'te Corona virüsü nedeniyle 84 yaşındaki bir yabancının yaşamını yitirdiği, 6 kişinin de hastalığa yakalandığı belirtildi.

Hastalığın ilk ortaya çıktığı Eylül 2012'den bu yana Corona virüsüne yakalananların sayısının 786'ya, ölenlerin sayısının 334'e yükseldiği aktarılan açıklamada, 435 kişinin iyileştiği, 17 kişinin ise tedavisinin devam ettiği kaydedildi.

SARS'ın değişik türü Corona virüsü, ilk olarak Eylül 2012'de tespit edildi. Suudi Arabistan başta olmak üzere Ortadoğu ülkelerinin korkusu haline gelen virüs, akciğerleri ve böbrekleri tahrip ediyor. Bağışıklık sistemini çökerten virüsün, uzun süreli yakın temasla bulaştığı belirtiliyor. Kaynağı hakkında yeterli bilgi olmayan virüse karşı henüz koruyucu aşı veya ilaç tedavisi bulunmuyor.

Muhabir: Mehmet Nuri Uçar
Yayınlayan: Eyüphan Kılıç

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler