YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Suudi Arabistan'da canlı bomba saldırısı gerçekleşti
Suudi Arabistan'da canlı bomba saldırısı gerçekleşti
05 Temmuz 2016 00:27
Suudi Arabistan'ın Katif kentinde bir camiye intihar saldırısı düzenlemeye çalışan canlı bomba, cami yakınlarında kendini patlattı. Edinilen bilgiye göre, camiye yapılan saldırıda sadece canlı bomba hayatını kaybetti.

Saldırı, akşam 19.00 sıralarında meydana geldi. Şiilerin yoğun olarak yaşadığı Katif kentinde gerçekleşen intihar saldırısına ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı.

Görgü tanıklarından biri 'kesinlikle canlı bomba idi.Cesedini görebiliyorum" derken, bir başka görgü tanığı güvenlik güçlerinin canlı bombanın camiye girişini engellemeye çalıştıklarında kendini patlattığını iddia etti. Patlama sonrası güvenlik güçleri olay yerini güvenlik kordonuna aldı.

Katif kentindeki saldırı, ABD'nin Cidde kentindeki konsolosluğu yakınlarındaki saldırının ardından bugün içerisinde Suudi Arabistan'da yapılan ikinci intihar saldırısı oldu. Cidde'deki saldırıda bir canlı bomba üzerindeki bombayı patlatmış, saldırgan ölmüş, iki polis te yaralanmıştı.

 

DHA

 

bunlar tam sapıtmış
 // mustafa
bu kadar terbiyesizlik olmaz. intihar haram zaten gittiğin yer belli . birde medine gibi efendimiz salluallahi aleyhi sellem efendimizin bulunouğu yerde bu tür bir şey yapmak tam bir hayasızlık utanmazlık saygısızlıktır. ...
05 Temmuz 2016 Salı 00:39
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler